KATEGORİLER

Meslek Standartları ve Ulusal YeterliliklerBasında İNTES ve İNTESMYM

 

 


 

 

Basında İNTES Haberleri
İnşaat büyüdü ama verimliliği geriledi
Türkiye'de inşaat sektörünün 'altın çağı' olarak görülebilecek 2005-2015 arası dönemin aslında görüldüğü kadar parlak geçmediği ortaya çıktı.


Yüzde 70 uzlaşmaya ulaşınca 'kıdem' TBMM'ye sunulacak
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu kıdem tazminatının fona dönüştürülmesi için yapılacak..


Asgari ücrette mevcut şartlarda yapılabilecek artış yapıldı
Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası (İNTES) Başkanı Celal Koloğlu, asgari ücret artışıyla ilgili


Artık belgesiz işçi çalıştırılamayacak
Türkiye Mesleki Yeterlilik Merkezi(Türkiye MYM) Yönetim Kurulu Başkanı Gürhan Özdemir, çalışma hayatında bir dönemin sonuna gelindiğini belirterek...


Vasıfsız inşaat işçiliğinde meslek belgesi zorunlu olsun
Vasıfsız inşaatişçileri için de sınav yapmak üzere akredite olan Türkiye Mesleki Yeterlilik Merkezi(MYM) bu alana ilişkinde meslek belgesi zorunluluğu getirilerek, sınava ilişkin devlet desteği sağlanmasını öneriyor.


İş Dünyasından Teröre Lanet!
Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası (İNTES) Başkanı Celal Koloğlu, teröristlerin ve tetikçilerinin, vatanı bölme ve parçalama emellerine asla ulaşamayacaklarını belirterek, "Teröre karşı durarak, tahriklere kapılmadan ortak akılla bu sorunun üstesinden geleceğimize yürekten inanıyorum" dedi.


Kamu ihale kanunu dinamik olmalı
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan Kamu İhale Kanunu'nun icratın önünde engel olmaması gerektiğini belirterek...


Kamu ihale kanunu mutlaka güncellenmeli!
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan Kamu İhale Kanunu'nun güncellenebilir, değiştirilebilir ve dinamik olması gerektiğini söyledi.


Yeni uygulama bankacılık sektörü için de ekonomiye dinamizm katacaktır
EKK'da konut kredisine ilişkin alınan kararlar orta ve alt gelir gurubunda ki tüketicilerin konut satın alma kararlarını etkileyecek olan bu uygulama,


İNTES Başkanı Celal Koloğlu: Bize hedef gösterilmeli
İnşaat sektöründe yapılacak tüm çalışmalarda her türlü desteği vermeye hazır olduklarını kaydeden İNTES başkanı Celal Koloğlu, "Hükümetimizden sektörümüze hedef göstermesini bekliyoruz" dedi.


Yurtdışı İşlerde Birbirimize Rakip Çıkmamız Büyük Sorun
İNTES Başkanı Celal Koloğlu, Türk Müteahhitlerin yurtdışında Türk işçi yerine 420 bin yabancı çalıştırmak zorunda kaldıklarını söyledi.


Koloğlu: Birlik ve Bütünlüğü Asla Bozamayacaklar
Çeşitli sivil toplum kuruluşları, Türkiye genelindeki terör saldırılarını kınadı. Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası (İNTES) Yönetim Kurulu Başkanı Celal Koloğlu...


Koloğlu: Tüm Siyasi Parti Liderlerimizin Sergiledikleri Ortak Duruşu
Koloğlu: Tüm siyasi parti liderlerimizin sergiledikleri ortak duruşu, demokrasinin teminatı olarak görüyoruz.


Bakan Süleyman Soylu İşçilerle Duvar Ördü!
İNTES in eğitim şantiyesi gibi uygulamaların diğer illerde de açılması gerektiğini dile getiren Soylu, İNTES, ASO ve işçilere katkılarından dolayı teşekkür etti.randa iftar düzenlendi.


Ekonominin İtici Gücü İnşaat!
Ülke ekonomilerinde önemli bir yere sahip İnşaat Sektörü türkiye ekonomisinin gelişiminde üst sırada yer alıyor.


Torunlarınıza söyleyin 2071’de en büyük gücüz
Türkiye nin 2023 yılında dünyanın en iyi 10 ekonomisi arasına gireceğini savunan Eroğlu, 2053 ve 2071 yılı için şu öngörülerde bulundu: Türkiye 2023 te dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına girecektir. Bunun da ayak seslerini hep birlikte duyuyoruz.


Belgesiz Çalışma süresi Uzatılmayacak!
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu çok tehlikeli 40 meslek için 31 Aralık 2016 nın belgesiz çalışabilme açısından son tarih olduğunu bu tarihin bir daha uzatılmayacağını bildirdi.


3 milyon kişinin GSS primi 65 liranın altına düşecek
Çalışma Bakanı Süleyman Soylu, SGK’nın kendi kriterleriyle belirlediği bir kitle var. Şu anda 65, 195 ve 395 lira GSS primi ödüyorlar. Burada prim tekleştirmesine gideceğiz. Bu prim tutarı 65 liranın altında olacak dedi.


İZOCAM USTA EĞİTİMLERİ İLE SEKTÖRE MESLEKİ YETERLİLİK BELGELİ İŞİNİN EHLİ USTALAR KAZANDIRIYOR
İzocam Usta Eğitimleri ile Sektöre Mesleki Yeterlilik Belgeli İşinin Ehli Ustalar Kazandırıyor Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) Kanunu gereğince tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde, ustaların Mesleki Yeterlilik Belgesi'ne sahip olma zorunluluğu getirildi.


LİBYA'DAKİ TÜRK MÜTEAHHİTLİĞİNİN ARKA PLANI
Libya'daki Türk Müteahhitliğinin Arka Planı YENİ YAYIN Yaşar ÖZKAN Makina Mühendisi 134 KİTAP İNTES Yayınıdır 21 6 sayfa Türkiye inşaat Sanayicileri işveren Sendikası'nın (İNTES) üyesi, Yaşar Özkan Mühendislik ve Müteahhitlik AŞ'nin Yönetim Kurulu Başkanı, duayen inşaat sanayicisi Yaşar Özkan, sektörle ve özellikle Libya'da yaşadıklarıyla ilgili 30 yılı aşan deneyimlerini kitaplaştırdı.


SERTİFİKALI USTA DÖNEMİ
Sertifikalı usta dönemi VitrA Karo, yetkili servislerinde çalışan seramik döşeme uzmanlarının, Mesleki Yeterlilik Belgesi alması için İNTES ile işbirliği yaptı. Yetkili servislerde çalışan ustalar, 40 saatlik eğitim alarak teorik ve pratik sınavlara girecekler.


İNSAN DERGİSİ' SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİNİ YAYINLADI
İNSAN DERGİSİ' SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİNİ YAYINLADI i—1 M& bL t fi Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası tarafından çıkarılan İnsan isimli dergi son sayısında Giresun Beledıyesi'nin sosyal sorunıluluk projesini yayınladı.


TÜRKİYE HER YIL YÜZDE 5 BÜYÜMELİ
Türkiye her yıl yüzde 5 büyütmeli SÖYLEŞİ / CELAL KOLOĞLU Son çeyrekte açıklanan yüzde 4'lük büyümeyi moral verici bulan Kolin İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Celal Koloğlu, "2015, iş dünyası adına kayıp bir yıl oldu. 2016 ve sonrasında hızlı bir büyüme sürecine girmemiz gerekiyor" diyor.


Bu 40 meslek için "belge" zorunluluğu geldi
Tehlikeli ve çok tehlikeli işler olarak belirlenen 40 meslekte çalışanlar için mesleki yeterlilik belgesine sahip olma zorunluluğu getirildi. Söz konusu meslek grupları arasında betoncudan duvarcıya, makine bakımcısından tünel kalıpçısına bir dizu grubu kapsıyor. Bu mesleklerde çalışanlar gerekli belgeyi almadıkları taktirde çalışamayacaklar. Bu kişileri çalışıtıran firmalara ise her işçi başına b


İNTES MESLEKİ YETERLİLİK VE BELGELENDİRME
Özellikle formal eğitim yoluyla meslek linmiş kimselerin eğitimleri de ı yolla değerlendirilmekte ve Igelendirilmektedir. adamlarının mesleki yeterliliklerinin belirlenmesi ve belgelendirilmesi eğitim kurumlarının akreditasyonu yoluyla yapılmakta, diploma yeterlilik belgesi olarak kabul edilmektedir. Eğitim kurumlarının akredite olmadığı durumlarda, bireyin mesleki yeterlilikleri, yetkilendirilmiş


BELGESİZ AMELE ÇALIŞTIRANA 500 TL CEZA
Belgesiz amele çalıştırana 500 TL ceza İnşaat sektörü başta olmak üzere Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın tespit edeceği tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde belgesiz işçi çalıştırılması yasaklanıyor. Yasağa aykırı hareket eden işverenler, işçi başına 500 lira para cezasına çarptırılacak.


İNŞAAT İŞÇİLERİNE STANDART GELDİ
İnşaat işçilerine standart geldi Mesleki betonculuk Yeterli duvarcı k Kurumu'nun inşaat işçileri için belirlediği standartlara göre, inşaat işçisi, kalıp, lık, sıvacılık işleri ile betonarme demirciliğini bu işlerin ustaları nezaretinde yapacak rulunca onaylandı.


İNŞAAT SEKTÖRÜ ZİRVESİ VE TÜRK İNŞAAT SANAYİ
İnşaat Sektörü Zirvesi ve Türk İnşaat Sanayi Yarattığı katma değerle, istihdam büyüklüğüyle ekonomik gelişmenin lokomotifi konumunda bulunan ve GSYİH içerisinde yüzde 5.8 paya sahip olan inşaat sektörünün etkisi, sektöre girdi sağlayan, faaliyetlerini bu sektördeki gelişmelere bağlı olarak devam ettiren 250 alt sektörün katkısı da dikkate alındığında, yüzde 30'lar seviyesine ulaşmaktadır.


(YEDİGÜN) İNTES 171. Geleneksel Toplantı
Babacan: "Her türlü şarta karşı hazırlıklı olacağız" ANKARA- Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, hava şartları gibi dünyanın finans ve ekonomi ikliminin de kontrollerinde olmadığını belirterek, "Her türlü şarta karşı hazırlıklı olacağız, kar yağsa da hazırlıklı olacağız, güneşli hava için de hazırlıklı olacağız, yağmur yağarsa da hazırlıklı olacağız" dedi.


GÜVENLİ İSKELE
Bakan Çelik, "Daha cezacı bir anlayışa döneceğiz" dedi. HABERLER ? Güvenli İskele, ? İskelede Güvenlik Projesi Semineri Bursa'da yapıldı 104 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı iş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü ile İNTES'in birlikte düzenlediği "Güvenli iskele, iskelede Güvenlik Projesi bilgilendirme semineri 9 Ocak 201 5'te Bursa'da yapıldı.


168. GELENEKSEL TOPLANTI YOL-İŞ İNTES ORTAKLIĞI İLE GERÇEKLEŞTİ
Geleneksel Toplantı YOL-İŞ İNTES Ortaklığı ile Gerçekleşti Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik: Bazı teşvik uygulamaları getireceğiz. TOPLANTI 70 Türkiye inşaat Sanayicileri işveren Sendikasının (İNTES)Geleneksel Toplantısı 23 Eylül 2014 Salı akşamı Ankara Swiss Otelde yapıldı. Türkiye YOL-İŞ Sendikasının ev sahipliğinde gerçekleşen "Çalışma Hayatındaki Son Gelişmeler" konulu toplantının onur


YURT DIŞI MÜTEAHHİTLİK HİZMETLERİ YÜZ GÜLDÜRÜYOR
Yurt dışı müteahhitlik hizmetleri yüz güldürüyor Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, yurt dışı müteahhitlik hizmetlerinin, Türkiye'nin yüz akı olduğunu söyledi. Elvan, Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikasının, geleneksel toplantısında, İNTES'in yaptığı işlerle, mesleğin çıtasını yükselten adımlarıyla, bilinçli ve örgütlü yapısıyla, oluşturduğu istihdamla, "Türkiye'yi İn


İŞÇİ GÜVELİĞİ İÇİN BİR ARADALAR
Gaziantep İşkur GAİF fuarı öncesi dün İşçi Güvenliği ile ilgili iş adamlarınında katıldığı toplantı düzenlendi. ÖNCE İŞÇİ GÜVENLİĞİ | Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü Güvenli İskele, İskelede Güvenlik Eğitim Projesi çerçevesinde dün Tuğcan Otelde düzenlenen toplantıya Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdür Yardımcısı İsm


İNTES MYM DEN YETERLİLİK BELGESİ AÇIKLAMASI
İNTES MYM'den yeterlilik belgesi açıklaması Türkiye inşaat Sanayicileri işveren Sendikası (İNTES) Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezi (MYM) Başkanı Gürhan Özdemir, mesleki yeterlilik belgesi masrafının devlet tarafından karşılanacağını bildirdi.


Prof. Dr. Veysel Eroğlu "Türkiyenin Kalkınması Sizlerle Mümkün" dedi.
'Türkiye'nin kalkınması sizlerle mümkün" Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, "Birtakım çakıl taşları önümüze koyanlar olabilir, oluyor. Çakıl taşlarını, engelleri hep gördük. Ama yüzümüzün akıyla yolumuza devam ediyoruz Bakan Eroğlu, Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası (İNTES) Yönetim Kurulu Başkanı Celal Koloğlu'nu ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti.


YASA VE EKİPMAN VAR UYGULAMA YOK
Yasa ve ekipman var ürkiye ve Dünya is kazaları istatistiği Uluslararası Mecidiyeköy'de yaşanan olayın sonrasında iş sağlığı ve güvenliği \ sorgulanıyor. İNDER V Başkanı Nazmi Durbakayım uygulamada olan aksaldıkları dile getirirken İNTES " Başkanı Celal Koloğlu belgeli çalışmanın önemine değindi.


KAZALARIN DEVAM ETTİĞİ ÜLKE KALKINMIŞ OLAMAZ
Kazaların devam ettiği ülke kalkınmış olamaz Maske değiştirme istasyonu zorunluluğu "İNTES, yılda 500 bin kişiyi sertif ikalandıracak kapasiteye sahip" Yol İş Başkanı Ağar: Örgütlü işyerlerinde iş kazaları daha az Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Türkiye'de iş sağlığı ve güvenliği konusunda mevzuat anlamında her türlü önlemin alındığını ancak bunun uygulanmasında sıkıntı olduğunu söy


ASGARİ ÜCRET GEÇİM ÜCRETİ DEĞİL
Faruk Çelik Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, İNTES ve YOL-İŞ Sendikasının ortaklaşa düzenlediği "Çalışma Hayatında Son Gelişmeler" konulu toplantıya katıldı. Toplantıda bir konuşma yapan Çelik, çalışma hayatında önemli başarılar yaşandığına değinerek, 2002 yılından günümüze kadar gerçekleşen reformlan anlattı.


BAŞ DÖNDÜREN DEĞİŞİM
ONUT SEÇERKEN BİLİNÇLİLER Bir taraftan kentsel dönüşüm projeleriyle gecekondulardan kurtulan Ankara, diğer taraftan lüks konutlarla donatılıyor. İNTES Yönetim Kurulu Başkanı Celal Koloğlu, "Bu projeler Ankara'nın ekonomisine ivme katıyor. Ankara'daki tüketiciler de konut seçiminde çok bilinçli" dedi.


GENÇ İNTES'LİLER DEVLET DESTEĞİ İSTİYOR
Genç INTES'liler devlet desteği istiyor Türkive İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası (INTES) Genç Yöneticiler Grubu Başkanı Burak Çelik.Türk müteahhitlik sektörünün iş yapabilirlik açısından dünyada birinci konumda bulunduğunu belirterek. "Bunu daha çok geliştirmemiz için her konuda devlet desteği çok önemli. Bu desteklerin de olacağını düşünüyorum" dedi.


İŞ YAPABİLİRLİK AÇISINDAN DÜNYADA BİRİNCİYİZ
İş yapabilirlik açısından dünyada birinciyiz' Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası (İNTES) Genç Yöneticiler Grubu Başkanı Burak Çelik, Türk müteahhitlik sektörünün iş yapabilirlik açısından dünyada birinci konumda bulunduğunu belirterek, "Bunu daha çok geliştirmemiz için her konuda devlet desteği çok önemli."


DAVUTOĞLU 3. SANTRAL YÜZDE 100 MİLLİ OLACAK
Davutoğlu: 3. santral yüzde 100 milli olacak Eıv :«ve Tabii Kasnaklar '42 HES İPTAL EDİLDİ KEYFİ OLANLAR DA VAR' 8 KURUŞ İNDİRİM of Turkey Ministr MOTORİNDE Başbakan Ahmet Davutoğlu, 3. nükleer santral yapımına yüzde 100 yerli olarak 2018'de başlanması için talimat verdiğini belirtirken, nükleer santraller yapılana kadar da yenilenebilir enerji oranının artırılmasını istedi.


BAKAN TANER YILDIZ ANKARALI SANAYİCİLERLE BULUŞTU
Bakan Taner Yıldız, Ankaralı sanayicilerle buluştu Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, güvenli bölge konusunda, "İnsanların Türkiye'de barındırılacağı bir yapının sürdürülebilir hale gelmesi lazım. O da ancak Suriye topraklarında bunun yapılması ve güvenli bölgenin ilan edilmesi ile beraber gerçekleşecektir" dedi.


İNTES VE YOL-İŞ BULUŞTU
İNTES ve Yol İş Buluştu Svvıssotel'de gerçeklesen İnles ve Yol iş Sendikası'nın düzenlediği "Çalışma I Iayatında Son Gelişmeler konulu toplantıya birçok seçkin iş adamının yanı sıra Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Celikde eslik etti. M A G davetn Ankara Svvıssotel'de gerçekleşen. İntes ve Yol-ış Sendikası'nın ortaklaşa düzenlediği "Çalışma Hayatında Son Gelişmeler" konulu toplantıya kanlan


İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ
İnşaat sektörünün genel atmosferini ve 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ile uyumunu İNTES Yönetim Kurulu Başkanı Celal Koloğlu ile konuştuk. Başkan Koloğlu, inşaat sektöründe İSG kültürünün oluşması için kamu ve özel sektörde yoğun bir çaba olduğuna dikkat çekti.


Türk müteahhitler dünyayı inşa ediyor
İNTES-Türkiye İnşaat Sanayiciler İşveren Sendikası Yönetim Kurulu Başkanı Celal Koloğlu, yurtdışı müteahhitlik hizmetlerinin inşaat sektörünün gurur tablosu olarak yansıdığını belirterek, “Türk müteahhitlerimiz adeta Dünyayı inşa ediyorlar” dedi. Türk müteahhitlik sektörünün artık bir marka haline geldiğine dikkat çeken Koloğlu, “Türk müteahhitlik sektörü, küresel boyutta yaşanan ekonomik krizin y


YANGIN VE GÜVENLİK ORGANİZASYONU BAŞLIYOR
Yangın ve güvenlik organizasyonu başlıyor ci inankuruluşlebir ği Ivı* Sektörel Fuarcılık tarafından bu yü üçüncüsü 14-15 Kasım 2013 tarihleri ar; sında düzenlenecek TÜYAK 2013 - Yan; ve Güvenlik Sempozyumu ve Sergisi'nde iki gün boyunca yaklaşık 70 akademisyen, bilim adamı ve yangın uzmanı 12 oturum, panel ve forumda yangın güvenliği konusunu tartışacak. TÜ¥AK 2013 - Yangın ve Güvenlik Sempozyumu


KONUT SEKTÖRÜNDE BANKER TEHLİKESİ
Konut sektöründe BANKER TEHLİKESİ Yıllara göre konut satışları (2008-2013I Ekim ayında fiyat endeksi yükseldi Batış dalgasında tsunami korkusu Türkiye'de inşaat izinleri İnşaat sektöründe 1 milyon konut stoku oluşunca kampanya savaşlarının ardından gelen büyük şirketlerin iflasları "balon" patlayacak endişesini de birlikte getirdi


İŞ KAZALARINDA SON DURUM
İnşaatta 'belgesiz' işçi çalışamayacak İŞ KAZALARINDA SON DURUM Avrupa Birliği'ne uyum için İNTES'in de çalışmada rolü var Eğitim belgesi şart Kritik tarih 1 Ocak 2014 Türkiye'de vasıfsız işgücünün en çok görüldüğü sektör daima inşaat sektörü durumunda. Ölümle sonuçlanan iş kazalarının önemli bir bölümü bu sektörde gerçekleşiyor.


BELGELİ İŞÇİYE GEÇİŞ SÜRECİ KISALTILMALI
Belgeli işçiye geçi süreci kısaltılmak TÜRKİYE İnşaat Sanayicüeri İşveren Sendikası (İNTES) Türkiye'nin geleceğini ügüendiren çok önenüi bir konuda çağrıda bulundu. İNTES Başkam Şükrü Koçoğlu, inşaat sektörünün iş ve işçi güveıüiği açısından 'çok tehlikeü' sınıfta yer aldığım hatırlatarak, "Yasa üe zorunlu hale gelen mesleki yeterüük belgesinin alınması için verüen ve 2017 yılında sona eren geçiş


Nitelikli ve Sağlam Yapılar Ancak Nitelikli İşgücü ile İnşa Edilebilir
“İnşaat Sektörde Hedefimiz: Belgesiz Ve Yetersiz İşçi Kalmasın” Devletlerin öncelikli hedefleri vatandaşları- na iş ve aş sağlamaktır. İstihdam bugün tüm dünya ülkelerinin en önemli ve öncelikli sorunudur. İstihdam, sadece işsizlikle açık- lanamayacak kadar karmaşık ve ucu buca- ğı olmayan bir konudur. İşsizlik sorununu büyük ölçüde çözen ülkelerde bile istihdam farklı yönleri ile çözüm bekle


NŞAAT SEKTÖRÜNDE YÜZDE 3-5 ARASINDA BÜYÜME BEKLENİYOR
nşaat sektöründe yüzde 3-5 arasında büyüme bekleniyor Haberler Yakın donemde başlatılan kentsel donuşum ve büyük ölçekli kamu projeleri, özellikle inşaat ve alt sektörleri için olumlu hava estiriyor.


İNTES YÖNETİM KURULU BAŞKANI M.ŞÜKRÜ KOÇOĞLU
İNTES Yönetim Kurulu Başkanı M. Şükrü Koçoğlu: "İstikrar devam ederse 2013 yılında çift haneli büyürüz" Haberler Geçen yılı yüzde Tın altında büyüme ile kapatan inşaat sektörünün, 2013 yılının ilk çeyreğinde yüzde 5,9 ile ülke ekonomisinin üzerinde bir büyüme gerçekleştirdiğine dikkat çeken Türkiye İnşaat Sanayicileri İşverenleri Sendikası (İNTES) Yönetim Kurulu Başkanı M. Şükrü Koçoğlu, sektörün


ÇATIDER VE İNTES'İN HAZIRLADIĞI MESLEK STANDARDI YÜRÜRLÜĞE GİRDİ
ÇATIDER ve İNTES'in hazırladığı meslek standardı yürürlüğe girdi Çatılar konusunda inşaat sektörünü ve kamuoyunu bilinçlendirmeyi, sektörün sorunları için çözüm yolları geliştirmeyi misyon edinen Çatı Sanayici ve İş Adamları Derneği (ÇATIDER), Örtü Tıpı Çatı Kaplamacısı Meslek Standardı'na imza attı. ÇATIDER'ın, Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası (İNTES) ile birlikte hazırladığı meslek


MESLEKİ YETERLİLİK YOKSA, İNŞAAT İŞÇİSİ BİLE OLUNAMAYACAK
Mesleki yeterlilik yoksa, inşaat işçisi bile olunamayacak İnşaat sektöründe meslek standartlarının oluşturulmasına çalışılıyor. İşçilerin 5+5 toplam 10 yıl geçerli mesleki yeterlilik belgesine sahip olması hedefleniyor Kamuoyuna


İNTES BELGELİ İŞÇİ SEFERBERLİĞİ BAŞLATTI
İNTES BELGELİ İŞÇİ SEFERBERLİĞİ BAŞLATTI Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası (İNTES), sektördeki işçilerin 10 yıl geçerli mesleki yeterlilik belgesine sahip olması için harekete geçti.


500 MİLYAR DOLARLIK EHİL EL SEFERBERLİĞİ
500 milyar dolarlık EHİL el seferberliği Erdinç ÇELİKKAN/ ANKARA İNŞAAT dünyası, yaklaşık 6.5 milyon konutu yakından ilgüendiren 500 milyar dolarlık kentsel dönüşümün 'ehil ellerde' yapılması için seferberlik başlattı.


İNŞAAT İŞÇİSİNE 'BELGE ŞART'
İnşaat işçisine 'belge şart' işçilerin belgelendirilmesi uygulamasının kapsamı genişliyor. 5+5 toplamda 10 yıl geçerli mesleki yeterlilik belgesi verilecek, inşaatlarda sadece 'belgeli işçi' çalışabilecek.


İNŞAAT İŞÇİSİ BELGELİ OLACAK
İnşaat işçisi belgeli olacak ? TÜRKtYE'de en büyük istihdam kapısı olan inşaat sektöründe 'belgeli işçi' seferberliği başladı. Sektörde meslek standartlarının oluşüırulmasma öncülük eden Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası (İNTES) 2 bin 500 kapıyı çaldı


SERTİFİKALI AMELE' SEFERBERLİĞİ BAŞLADI
SERTİFİKALI AMELE' SEFERBERUGI BAŞLADI İnşaat sektöründe meslek standartlarının oluşturulmasına ca işçilerin 5+5 toplam 10 yıl geçerli mesleki yeterlilik belgesine Kamuoyuna "Belgeni al işin olsun" sloganıyla kamuoyuna duyurulan belgeli işçi seferberliği başladı.


KENTSEL DÖNÜŞÜMÜ SERTİFİKALI İŞÇİ YAPACAK
Kentsel dönüşümü sertifikalı işçi yapacak Türkiye'nin en büyük imar hareketinde artık işçilerin de sertifikalı olması ile Kentsel Dönüşürri'ün ehil ellere bırakılmasının önü açılıyor.


DİPLOMALI AMELELER GELİYOR
Diplomalı ameleler geliyor İNTES, sektördeki işçilerin on yıl geçerli mesleki yeterlilik belgesine sahip olması için kampanya başlattı. Depreme dayanıklı, kaliteli bina yapımının vasıflı işçiden geçtiği gerçeğinden hareketle inşaat sektöründe çalışan işçilerin eğitimi konusunda çaba harcayan Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası (İNTES), sektördeki işçilerin on yıl geçerli mesleki yeterlil


İNŞAAT SEKTÖRÜNÜN ZİRVESİ
İnşaat Sektörünün Zirvesi M A G davet Türkiye Müteahhitler Kirliğinin S\\ issötc Ankara'da düzenlediği gündem toplantısı başkentin önde gelen müteahhit ve is adamlarını bir araya getirdi


WEBER VE İZOCAM İŞBİRLİĞİNDE DÜZENLENEN TERRATHERM-MANTO USTA EĞİTİMLERİ BAŞLADI
Weber ve İzocam İşbirliğinde Düzenlenen Terratherm-Manto Usta Eğitimleri Başladı 11. İzocam ve VVeber'in 2004 yılından bu yana, Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirdiği MEB sertifikalı "usta eğitimleri" yeni dönemi Ekim ayı ile birlikte yeniden başladı.


İNTES Başkanı Koçoğlu: İş deneyim belgeleri alınır satılır hale geldi
Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası (İNTES) Başkanı Şükrü Koçoğlu, kamuya iş yapmak isteyen firmaların mesleki ve teknik yeterliliklerinin belirlenmesi için gerekli belgeler arasında 'İş Deneyim Belgeleri'nin 'alınır-satı Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası (İNTES) Başkanı Şükrü Koçoğlu, kamuya iş yapmak isteyen firmaların mesleki ve teknik yeterliliklerinin belirlenmesi için g


VİZYON 2023 TOPLANTISI YAPILDI
Vizyon 2023 toplantısı yapıldı Sektörleri 2023 hedefine hazırlamak amacıyla düzenlenen Vizyon 2023 toplantıları, bu kez iş ve inşaat makineleri sektörünü bir araya getirdi. Etkinlikte farklı alanlardaki projeler, iş makineleri sektörü ve yerli üretim konuları tartışıldı Vizyon 2023 toplantıları, iş ve inşaat makineleri sektörünü bir araya getirdi Etkinlik, T.C Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nih


LIBYA'DAKİ TÜRK İNŞAAT ŞİRKETLERİNE HAK EDÎŞ MÜJDESİ
Lıbya'daki Türk İnşaat Şirketlerine Hak Edîş Müjdesi Libya Ulusal Geçiş Konseyi Başkanı Mustafa Abdülcelil, Türk müteahhitlik firmalarının hak edişlerine ilişkin açıklama yaptı. Libya Ulusal Geçiş Konseyi Başkanı Abdülcelil, Libya Hükümeti'nin ülkede yatırımları bulunan Türk müteahhitlik firmalarının bazı hak ediş bedellerini ödemeye hazır olduğunu söyledi.


İNTES'TEN DENEYİM BELGESİ ELEŞTİRİSİ
İNTES'ten deneyim belgesi eleştirisi İNTES Başkanı Koçoğlu iş deneyim belgelerinin alınır satılır hale geldiğini belirterek, müteahhitlik karnesini arar halde olduklannı söyledi.»Koçoğlu: iş deneyim belgeleri alınır satılır hale geldi


HES'LER SİGORTAMIZ
HES'ler sigortamız ~^^ Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, HES'lerin, enerjide dışa bağımlı olan ve enerjisinin yüzde 73'ünü dışarıdan temin eden Türkiye'nin sigortası olduğunu söyledi. ^


INTES BAŞKANI KOÇOĞLU: KİME MÜTEAHİT DENECEĞİ ACİLEN BİLİNMELİ
INTES Başkanı Koçoğlu: Kime müteahhit deneceği acilen belirlenmeli ANKARA (AA)- Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası (İNTES) Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Koçoğlu, kamuya iş yapmak isteyen firmaların mesleki ve teknik yeterliliklerinin belirlenmesi için gerekli belgeler arasındaki İş Deneyim Belgelerinin alınıp satılır hale geldiğini öne sürerek, "Kime müteahhit deneceği ve hangi nitelikleKullanım Koşulları | Gizlilik Politikası | Bize Ulaşın | İNTES

© İNTES, 2009 Tüm haklar saklıdır. Kaynak gösterilerek alıntı yapılabilir.
4. Cadde 719'uncu Sokak No: 3 Yıldız/Çankaya-ANKARA
T : 0 312 441 43 50
F : 0 312 441 36 43
YBH