KATEGORİLER

Meslek Standartları ve Ulusal YeterliliklerBasında İNTES ve İNTESMYM

 

 


 

 

Geleneksel Toplantılar
2017 Yılında Yapılan Toplantılar
İNTES’in Türkiye Yol-İŞ Sendikası ile birlikte düzenlediği 175. Geleneksel toplantısı 11 Ocak 2017 Çarşamba akşamı Sheraton Otel’de yapıldı. “Çalışma Hayatında Gelişmeler” konulu toplantının onur konuğu ve konuşmacısı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu oldu.


2016 Yılında Yapılan Toplantılar
Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası (İNTES) ile Yol-İş Sendikasının birlikte düzenledikleri “Çalışma Hayatında Son Gelişmeler konulu Geleneksel Toplantısı 29 Mart 2016 Salı akşamı Sheraton Otel’de yapıldı. Toplantının onur konuğu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu oldu.


2015 Yılında Yapılan Toplantılar
Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası’nın Mali Politikalar ve Güçlü Ekonomi” konulu 171. Geleneksel Toplantısı 11 Mart 2015 Çarşamba günü Swissotel’de Kolin İnşaat ev sahipliğinde yapıldı. Toplantının onur konuğu Başbakan Yardımcısı Ali Babacan oldu.


2014 Yılında Yapılan Toplantılar
Bilindiği üzere, yurt içi ihalelerde Kamu İhale Kurumu bazındaki temel sorunlar zatıaliniz ve bakanlarımız tarafından çok iyi bilinmektedir. Bunların başında aşırı düşük fiyatlar gelmektedir. Bunun çözümü için doğru hesaplanmış, yaklaşık maliyetlerin altındaki tekliflerin elenmesi şeklinde düşünmekteyiz. Nitekim, yaklaşık maliyetin içerisinde zaten yüzde 15 genel gider, yüzde 10 kâr vardır.


2013 Yılında Yapılan Toplantılar
AB Finansmanlı Altyapı Yatırımları’ konulu Aylık Geleneksel Toplantı, Limak Holding A.Ş.’nin ev sahipliğinde Ankara Sheraton Otel’de yapıldı. İNTES Yönetim Kurulu Başkanı M. Şükrü Koçoğlu ve Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir’in açılış konuşmalarını yaptığı toplantıda AB Bakanı Başmüzakereci Egemen Bağış, Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne tam üyelik sürecinde atılan adımları anlattı.


2012 Yılında Yapılan Toplantılar
İNTES Başkanı M. Şükrü Koçoğlu, toplantının açılışında yaptığı konuşmada, dünyanın hızla değiştiğini, teknolojinin geliştiğini ve insanların inovasyon peşinde olduğunu, değişim ile birlikte şantiyelerin aralıksız 12 ay çalışır hale geldiğini söyledi.


2011 Yılında Yapılan Toplantılar
Enerji, hem ülkemiz, hem de tüm dünya için, önemini ve güncelliğini yitirmeyen bir konudur. Enerjiye çok sayıda nedenle önem atfetmek mümkündür. Enerji, uygarlığın temelidir. Enerji kalkınmadır. Hayat kalitesidir. Enerji, güven demektir. Isınmadan, aydınlanmaya, insanların temel ihtiyaçlarını karşılamayı sağlayacak araçların itici gücünü enerji oluşturmaktadır.


2010 yılında yapılan toplantılar
Türkiye'nin maalesef bunu yeterince kullanamadığını dile getiren Eroğlu, 140 milyar kWh potansiyel düşünüldüğünde, 2003'te bunun ancak yüzde 20'si civarında, 27 milyar kWh'lik elektrik üretimi bulunduğunu söyledi. Bunun kabul edilemez olduğunu, ''suların boşa aktığını'' kaydeden Eroğlu, ABD'de hidroelektrik potansiyelinin yüzde 86'sının, Japonya'da yüzde 78'inin, Kanada'da yüzde 56...


2009 yılında yapılan toplantılar
arım ve inşaat sektörünün üçüncü önemli ortak noktası ise tarım sektörünün bir yatırım alanı olarak kabul edilmesidir. İnşaat ve tarım sektörleri geleceğe yapılan yatırımlardır. Sektörümüzün turizm sektörüne yaptığı yatırımlar sonucu sektör bugünkü üst seviyeye ulaşmıştır. Ülkemizin pek çok önemli turizm tesisinde inşaat sektörü temsilcilerinin imzası vardır.


2008 yılında yapılan toplantılar.
İstanbul’dan Diyarbakır’a, İzmir’den Trabzon’a, Ankara’dan Kayseri’ye kadar inşaat sanayicileri, yurdun her köşesinde turizme imza atmaktadırlar. Antalya, üyelerimizin eserleri ile dünya kıyı turizminin süper ligine çıkmıştır. Belek, Side, Kemer bunun en çarpıcı örnekleri ile doludur.


2007 yılında yapılan toplantılar.
Yeni dönem milletvekili adaylarının da yemeğe katıldıklarını vurgulayan ve sektörün bazı gerçeklerini gözler önüne seren Koçoğlu, “Biz ülkenin hormonlu sektörüyüz” dedi. 2006 yılında sektörün ilk çeyrekte yüzde 27.1., ikinci çeyrekte yüzde 14.9, üçüncü çeyrekte yüzde 21.3, dördüncü çeyrekte ise yüzde 16.1 oranında büyüdüğünü, söyledi:


2006 yılında yapılan toplantılar.
Koçoğlu daha sonra sektörel sorunlara değindi ve öncelikle 2006 Kamu Bütçesi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Konuya ilişkin olarak kamu maliyesinde önemli iyileşmeler yaşandığını, bütçe açığı ve faiz ödemelerinin önemli ölçüde düştüğünü, Ocak-Ağustos 2006 döneminde bütçemizin 1983 yılından bu yana ilk defa bütçe fazlası verdiğini söyledi.


2005 yılında yapılan toplantılar.
Yemeğin açılış konuşmasını yapan İNTES Başkanı Şükrü Koçoğlu, Türkiye’de enflasyonun düşmesi, kişi başına milli gelirin artması gibi iyi şeyler olduğunu, ancak inşaat sanayicilerinin bulunduğu sektörde “kırmızı nokta” diye tanımladığı bazı problemlere parmak basacağını açıkladı. En hızlı büyüyen sektörün yüzde 19,7 ile inşaat sektörü olduğunu açıkladı.


2004 yılında yapılan toplantılar.
Ekonomik kalkınma içerisindeki en önemli unsurlardan birisi ihracat. Türkiye'de şu anda ihracatın da en önemli payı sanayi. Yani, en fazla pay sanayi mamullerinin ihracatında; yanılmıyorsam bu oran yüzde 70’ler civarında. İhracata dayalı sanayiin büyük çoğunluğunun girdisi de yine kırsal kesimden, yani tarımdan gelmektedir.


2003 yılında yapılan toplantılar.
Bugünkü toplantının bizler tarafından yapılmasını sağlayan Sayın Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Yalnız, biraz evvel kendileriyle görüştüm ve “Böyle bir güzelliği bir daha yaşamak için 10-12 yıl bekleyecek miyiz? Lütfen buna bir çare bulun da bu güzellikleri, bu toplantıları, bu beraberliği, bu dertlerin, konuların müşterek paylaşımını daha kısa sürelerde paylaşalım” dedim.


2002 yılında yapılan toplantılar.
İnşaat sanayicilerinin geleneksel yemekli toplantısının bu ilk sırasının bana gelmesinden büyük mutluluk duyuyorum. Ayrıca, şirketimizin 30 uncu Kuruluş Yıldönümüne denk gelmesi, bana ayrıca büyük mutluluk vermektedir.


2001 yılında yapılan toplantılar.
İnşaat Sanayii, ülkemiz geleceğinin altyapısını hazırlayan, bugünü ve yarını şekillendiren, ülkemizin lokomotif sektörüdür. Ekonomide her ilk adımın inşaatla atıldığı hatırlandığında, dünya ekonomilerinin krizleri aşmada neden sektörümüzü kullandıkları daha iyi anlaşılabilmektedir.


2000 yılında yapılan toplantılar.Kullanım Koşulları | Gizlilik Politikası | Bize Ulaşın | İNTES

© İNTES, 2009 Tüm haklar saklıdır. Kaynak gösterilerek alıntı yapılabilir.
4. Cadde 719'uncu Sokak No: 3 Yıldız/Çankaya-ANKARA
T : 0 312 441 43 50
F : 0 312 441 36 43
YBH