KATEGORİLER

Meslek Standartları ve Ulusal YeterliliklerBasında İNTES ve İNTESMYM

 

 


 

 

Çözüm Arama Konferansları (ÇAK)
2017 yılında yapılan toplantılar
İNTES’in “Yurt dışı hizmet sözleşmelerinde milletlerarası özel hukuk uygulaması ve iş hukuku sorunları” konulu 52. Çözüm Arama Konferansı 18 Şubat 2017 Cumartesi günü Hilton Otel’de yapıldı.


2016 yılında yapılan toplantılar
İNTES ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Teftiş Kurulu Başkanlığı ortaklığı ile 03 Mart 2016 Perşembe günü İnşaat Sektöründeki Teftiş Faaliyetleri konulu Çözüm Arama Konferansı düzenledi.


2013 yılında yapılan toplantılar
İnşaat sektörü olarak hedeflerinin ''sıfır iş kazası'' olduğunu vurgulayan Şükrü Koçoğlu, ''Bu hedefe ulaşabilmek için öncelikle nitelikli, bilinçli işgücünü istihdam etmeli, özellikle şantiyelerimizde gereken önemleri almalı ve en önemlisi de düzgün bir denetim sistemi kurmalıyız'' diye konuştu.


2012 yılında yapılan toplantılar
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Sigorta Primleri Genel Müdürü Cüneyt Olgaç, toplantıda yaptığı konuşmada, prim alacaklarının takibini sağlamak ve bürokrasiyi azaltmak istediklerini belirterek, ''2013 yılının sonunda işveren bazlı tek sicil numarasını hayata geçirmiş olacağız'' dedi.


2011 yılında yapılan toplantılar
Alt yüklenici kullanımına ilişkin anlayış değişikliğine de gidildiğini ve buna ilişkin hükümlerin düzenlendiğini dile getiren Özkan, ihale kararının sonuç bildirimine, ihale komisyon kararının da eklenme zorunluluğu getirilerek şeffaflık konusunda önemli bir adım atıldığını söyledi.


2010 yılında yapılan toplantılar
Müteahhitlik sektörünün sağlıklı bir şekilde gelişmesi için gerekli düzenlemeleri yapmaya çalıştıklarını ifade eden Demir, kurallara uygun olmayan yapı üreten müteahhitlerin, bu eksikliğini gidermediği sürece müteahhitlik yapma hakkının elinden alınabileceği bir düzenlemenin yapılması gerektiğini kaydetti.


2009 Yılı Çözüm Arama Konferansları.
17 Kasım 2009 Tarihinde Güncel Mali Konuların Değerlendirilmesi ve İnşaat Sektöründe Vergi İncelemeleri konulu Çözüm Arama Konferansı gerçekleştirildi. Konferansta Gazi Üniversitesi İİBF Maliye Bölümü Başkanı Prof. Dr. Şükrü Kızılot oturm başkanlığını yürüttü. Prof. Dr. Kızılot ve Kızılot Hukuk Bürosu Avukatı Av. Zuhal Kızılot Güncel Mali Konular, İnşaat Sektöründe Vergi İncelemesi ve Ortaya Çıka


2008 yılında yapılan toplantılar.
Mesleki eğitim çabamız ve çalışmalarımız şekillenmiş, eğitimli işçilerimizle, sıfır iş kazası ile projelere tamamlamak ütopik olmaktan çıkmıştır. Sahadaki mühendislerimiz kendilerini kontrol eden uluslar arası müşavirlik firmalarının ciddiye almak zorunda kaldıkları öneme sahip iş üretmektedir.


2007 yılında yapılan toplantılar.
Hidroelektrik enerjisine yönelik, özel sektörden talep geldiğini belirten Eroğlu, girişimci firmalara ''tahsislere ilişkin bürokratik engellerin kaldırılacağı ve başvuruların, önümüzdeki günlerde çıkarılacak bir genelgeyle Bakanlığa değil, bölgelerde kurulacak merkezlere yapılacağını'' bildirdi.


2006 yılında yapılan toplantılar.
Konferansın açılış konuşmaları İNTES Yönetim Kurulu Başkanı M. Şükrü Koçoğlu, Sosyal Güvenlik Kurumu Başkan Vekili Tahsin Güney ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Murat Başesgioğlu tarafından gerçekleştirildi.


2005 yılında yapılan toplantılar.
İNTES ile Yol-iş tarafından kurulan Türkiye Eğitim Şantiyesi ile İstanbul Üniversitesi İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku Araştırma ve Uygulama Merkezi’nin birlikte düzenlediği “Avrupa Birliği perspektifinde İş Sağlığı ve Güvenliği”konulu toplantı 28 Ocak 2005 Cuma günü Sheraton Oteli’nde yapıldı.


2004 yılında yapılan toplantılar.
Mehmet Taş, tüm yatırım harcamalarında, alelusul keşif çıkarıldığını, işin başlamasıyla keşif artışının gündeme geldiğini, DPT’nin tahsis ettiği, yıllık yatırım miktarı imalatları tam karşılamadığında yeni keşif artışlarının çıktığını, bunun hukukî anlamda tartışma yarattığını belirterek, Sayıştay'ın yaptığı incelemede, miktar ve fiyat olarak iki temelin bulunduğunu, hiçbir zaman kalite konusunda


2003 yılında yapılan toplantılar.
Gerek hükümetimizin hedefi çerçevesinde gerek IMF’ye verilen sözler çerçevesinde, 2005 yılında inşaat sektöründe bir canlanma olacağını ummaktayız. Ayrıca, şu anda Türkiye'de en fazla yatırım yapanlar Bayındırlık Bakanlığı ve özellikle de Toplu Konut İdaresidir.


2002 yılında yapılan toplantılar.
Bugün konumuzun esasını, Yapım İhalelerine Katılma Yönetmeliği oluşturmaktadır. Hazırlanan taslak, Kamu İhale Kurumu web sitesinde ve İNTES web sitesinde yayınlanarak kamuoyunun ve sektörün dikkatine sunulmuştur.Kullanım Koşulları | Gizlilik Politikası | Bize Ulaşın | İNTES

© İNTES, 2009 Tüm haklar saklıdır. Kaynak gösterilerek alıntı yapılabilir.
4. Cadde 719'uncu Sokak No: 3 Yıldız/Çankaya-ANKARA
T : 0 312 441 43 50
F : 0 312 441 36 43
YBH