KATEGORİLER

Meslek Standartları ve Ulusal YeterliliklerBasında İNTES ve İNTESMYM

 

 


 

 

50’inci Çözüm Arama Konferansı

ÇÖZÜM ARAMA KONFERANSININ 50’İNCİSİ İNTES-ISTAC ORTAKLIĞI İLE GERÇEKLEŞTİ

İnşaat konferansı adlı Çözüm Arama Konferansımızın 50’incisi İstanbul’da 19 Ekim 2016 tarihinde Tekfen Tower Konferans salonunda İNTES ve İstanbul Tahkim Merkezi-İSTAC organizasyonunda gerçekleştirilmiştir.
Konusunda uzman akademisyen ve uzmanların gerçekleştirdiği sunumlar katılımcılar tarafından ilgi ile takip edilmiştir.

 

Konferansın ilk bölümünde “Yeni Fiyatlar”, “İş Değişikliği “ ve “Geç Ödeme”  konuları ele alındı. İkinci bölümünde “Ek Süreye Hak Kazandıran Durumlar”, “Gecikmenin Hesaplanması”  ve “Ek Süre Hakkına Bağlı Parasal Talepler” konuları, üçüncü ve son bölümünde ise;  “Talep Prosedürdeki DAB ve Tahkim ile Parasal Taleplerin Hesaplanması” konularına ilişkin sunumlar gerçekleştirildi.

 

 

Sektörümüzde işlerimizin verimliliğinde ve beklenen kar ile sonuçlanmasında önem arz eden bir konu olan sözleşmelerde uyuşmazlıklar ve dikkat edilmesi gerekli olan hususların anlatıldığı Konferansta Bilgi Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi, Galatasaray Üniversitesi, Medipol Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesinin akademisyenleri sunumlar gerçekleştirdi.

 

 

Konferansın oturum başkanlıkları Av. İnşaat mühendisi Ali Rıza Yücel ve Tekfen İnşaat A.Ş. Hukuk Müşaviri Melih Kamburoğlu tarafından yönetildi.  Konferansın açılışında İNTES Genel Sekreteri H. Necati Ersoy ve İstanbul Tahkim Merkezi Başkanı Prof. Dr. Ziya Akıncı açılış konuşması yaptı.
Konferansta konuşma yapan uzmanların isimleri ve sunumlarına aşağıdaki linklerden erişebilirsiniz.

 

 

 Kullanım Koşulları | Gizlilik Politikası | Bize Ulaşın | İNTES

© İNTES, 2009 Tüm haklar saklıdır. Kaynak gösterilerek alıntı yapılabilir.
4. Cadde 719'uncu Sokak No: 3 Yıldız/Çankaya-ANKARA
T : 0 312 441 43 50
F : 0 312 441 36 43
YBH