KATEGORİLER

Meslek Standartları ve Ulusal YeterliliklerBasında İNTES ve İNTESMYM

 

 


 

 

Seminerler

İNTES Genç Yöneticiler Grubu’nun ülke genelinde düzenlenen “devlet teşvikleri konusunda eğitim programı” 12-13 Aralık 2012 tarihlerinde İNTES’in merkez binasında yapıldı.

Eğitimi bu konuda engin deneyimi olan eğitimci Bülent Balyemez verdi. Bugüne kadar çeşitli özel sektör kuruluşlarında eğitim veren ve devlet teşvikleri hakkında bir çok projede çalışan eğitimci Balyemez’in konuşmasına katılımcılar büyük ilgi gösterdi.

Balyemez eğitim süresince Ekonomi Bakanlığı tarafından yurt dışı müteahhitlik hizmetlerine yönelik sunulan teşvikler, yatırım teşvik destekleri, kırsal kalkınma ve tarım teşvikleri, hayvancılık hibeleri,  KOSGEB teşvikleri ve kredileri, değişen ve yenilenen turizm teşvikleri, serbest bölgeler teşvikleri, AR-GE Kanunu hibesi, kültür yatırımları kanunu, enerji verimliliği destekleri, kalkınma ajansları hibeleri ile AB hibe programları, yabancı kaynaklı uzun vadeli yatırım kredileri başvuruları gibi konularda katılımcıları bilgilendirdi.

Özellikle illerde kurulan Kalkınma Ajansları’nın etkinliklerinin yakından takip etmelerinin çok yararlı olacağını vurgulayan Balyemez sağlık turizmine yönelik teşviklerin yakından izlenmesinin önemini vurguladı.

Balyemez yatırım yapılırken bölgelere göre sağlanan vergi muafiyetleri, sosyal güvenlik teşvikleri konusunda ayrıntılı hazırlanan sunumları aktararak, konuya ilişkin ayrıntılı bilgilere nasıl ulaşılacağı konusunda bir yol haritası sundu. 

Eğitimde İNTES Genç Yöneticiler Grubu Dönem Başkanı Mehmet Göçen’ın yanı sıra . Genç. Yöneticiler Grubu üyelerinden Asude Öztürk Camadan,  Çiğdem Kurt da katıldı. İNTES üyesi firmaların muhasebe, finansman sorumluları, insan kaynakları yöneticileri iki gün süren eğitimi ilgi ile izledi ve son güncel teşvikler hakkında bilgi sahibi oldular.

 


Kullanım Koşulları | Gizlilik Politikası | Bize Ulaşın | İNTES

© İNTES, 2009 Tüm haklar saklıdır. Kaynak gösterilerek alıntı yapılabilir.
4. Cadde 719'uncu Sokak No: 3 Yıldız/Çankaya-ANKARA
T : 0 312 441 43 50
F : 0 312 441 36 43
YBH