KATEGORİLER

Meslek Standartları ve Ulusal YeterliliklerBasında İNTES ve İNTESMYM

 

 


 

 

İGY İKİNCİ GENEL KURUL TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ

İGY’nin Yeni Başkanı Asude Öztürk Camadan oldu.

İNTES Genç Yöneticiler Grubu İkinci Genel Kurulu 17 Ocak 2013 Perşembe günü Ankara Sheraton Otel’de yapıldı. Genel Kurul toplantısına Başkan Mehmet Göçen, Başkan Yardımcıları Asude Öztürk Camadan, Burak Çelik, Denetmen Çağdaş Tuncel, üyelerden Çiğdem Kurt, Elif Güray Kaya, Emre Güray, Emrah Yaykıran , Gürsel Özdoğan, İrem Şerefoğlu, Leyla Nasıroğlu katıldı.

Genel Kurul İNTES Genç Yöneticiler Grubu Onbirinci Dönem Başkanı Mehmet Göçen açış konuşması ile başladı.

Göçen konuşmasında başkanlık yapmış olduğu 16 aya ilişkin gerçekleşen faaliyetleri aktardı.

Mehmet Göçen’in Başkanlık Dönemini yaptığı onbirinci dönemde başkan yardımcılığı görevlerini Asude Öztürk Camadan ve Burak Çelik üstlendi.

İGY’de başkanlık sistemi gereğince bir önceki dönemin başkan yardımcısı bir senelik başkanlık görevinin dolmasının ardından başkanlık görevine geliyor. İkinci başkan yardımcısı ise başkan yardımcılığı görevini takip eden yıl da sürdürüyor.

Bu kapsamda Başkan Mehmet Göçen, konuşmasının ardından sözü yeni dönemde Başkanlık Görevini devir alan Asude Öztürk Camadan’a verdi.

Başkanlık görevine gelen Camadan konuşmasında İGY üyelerinin destekleri ile yeni dönemde gerçekleştirilmesi planlanan hedef faaliyetlerden söz etti.

Açış konuşmaları ve Mehmet Göçen’e teşekkür plaketinin takdiminin ardından Genel Kurul gündemine geçildi.

Bu kapsamda öncelikle Başkan Yardımcılığı seçimi yapıldı. Yönetim tarafından aday gösterilen Eko İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. temsilcisi Emrah Yaykıran oy birliği ile İGY Başkan Yardımcılığına seçildi.
 

2013 döneminde İGY’de denetmen görevi ise Fernas İnşaat A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Leyla NASIROĞLU’na verildi.

Üyelerce gerçekleştirilecek etkinliklere katılımı arttırmak ve faaliyetlerin organizasyonuna destek vermek üzere oluşturulan İcra Kurulu Komitesi Üyelerinin isimleri ise şöyle  : Kurt İnşaat A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Çiğdem Kurt, Şerefoğlu İnşaat A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi İrem Şerefoğlu, Özdoğanlar İnşaat A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Gürsel Özdoğan.

Genel Kurul’da 2013 yılı döneminde sürdürülmesine karar verilen faaliyetler ise 2012 yılında başlatılan ve 2013 yılında yeni tasarlanan faaliyetler olarak iki bölüme ayrıldı.

Bu kapsamda Ekonomi Bakanlığı ile düzenlenen hedef pazarlara yönelik ülke gezileri, İNTES camiasını bir barbekü daveti ile bir araya getiren “Şantiyeye Dönüyoruz” etkinlikleri, profesyonel personele ve yönetici kadrolarına düzenlenecek eğitimler ve iki ayda bir çıkartılan İNTES Genç Yönetici Gazetesi 2013 yılında devam edecek projeler olacak.

 2013 döneminde yapılması planlanan yeni etkinlikler ise şöyle:

Yöneticiler ile sohbet toplantıları

İNTES Genç Yöneticiler Grubu’nun sektör büyükleri ile yapılan görüşmelerin 2013 yılında İGY üyeleri ve İNTES üyelerini de kapsayacak şekilde farklı bir format ile yeni bir etkinlik olarak düznlenmesine ve ayrıca Bakanlıklar ve yatırımcı kuruluşların üst düzey yetkilileri ile sohbet toplantıları düzenlenmesine karar verildi.  

Genç Yöneticiler Grubu Rapor Çalışmaları

Karayolları, Demiryolları, Hava ulaşımı, Denizyolları, Enerji tesisleri, Barajlar gibi alanlarda geçmişten bugüne yapılan yatırımları aktaran bir rapor çalışması yapılması planlamakta.

2012 yılında İNTES Genç Yöneticiler Grubu çalışmalarına yoğun bir mesai harcayan Mehmet Göçen’in ardından yeni yönetim Başkan Asude Öztürk Camadan, Başkan Yardımcısı Burak Çelik ve Emrah Yaykıran aynı tempo ile yola devam etmek için bayrağı  Göçen’den devraldılar.

                                              *****Kullanım Koşulları | Gizlilik Politikası | Bize Ulaşın | İNTES

© İNTES, 2009 Tüm haklar saklıdır. Kaynak gösterilerek alıntı yapılabilir.
4. Cadde 719'uncu Sokak No: 3 Yıldız/Çankaya-ANKARA
T : 0 312 441 43 50
F : 0 312 441 36 43
YBH