KATEGORİLER

Meslek Standartları ve Ulusal YeterliliklerBasında İNTES ve İNTESMYM

 

 


 

 

2014 Yılında Gerçekleşen Toplantılar

İNTES Başkanvekili Demir, “Karayollarının ülke ekonomisinin kalkınmasında anahtar rolü var” dedi.

Ulaştırma, Haberleşme ve Denizcilik Bakanı Lütfi Elvan’ın himayelerinde İNTES ile Karayolları Genel Müdürlüğü’nün birlikte düzenledikleri iftar yemeği 15 Temmuz 2014 Salı günü KGM Sosyal Tesisleri’nde yapıldı.

 İftarda konuşan İNTES Başkanvekili Mustafa Demir, Ramazan ayının pek çok anlamı içinde barındırdığını, barış ve huzurun bu ayın insanlara hediyesi olduğunu söyledi.

Türkiye’de, 2003 yılından bugüne kadar ulaştırma sektöründe atılım yılları yaşandığını belirten Demir, şöyle konuştu:

“Ulaştırma sektörü, yatırım bütçesinden en çok pay alan sektör konumuna gelmiştir. Havayolu, demiryolu, denizyolu ulaşımı ve iletişim alanında ezberler bozulmuş, Dünya ölçeğinde yatırımlar ile altyapımız gelişmiş ülkeler seviyesine gelmiştir. Karayolları, ekonomik hayatın canlanması demektir. Karayolları, ülke ekonomisinin sürdürülebilir kalkınmasında anahtar rol vazifesini üstlenmektedir.”

Artık inşa edilen yollarda yenilikçilik, teknoloji ve kalite unsurunun ön plana çıktığını, bu konuda KGM ile İNTES’in ortak yürüttüğü meslek standartları ve ulusal yeterlilik çalışmalarının çok önemli sonuçlar verdiğini kaydeden Demir, “Bu çalışmalarda emeği geçen tüm karayolları mensuplarına teşekkürlerimizi sunuyoruz.” dedi.

Demir, Avrupa’yı, Kafkaslara, Ortadoğu’ya ve Orta Asya’ya bağlayan, köprü konumundaki Türkiye’nin, batıdan doğuya kesintisiz ulaşım imkânını sağlayacak otoyol ağının 2023 yılına kadar planlandığını, Türkiye’nin gerçekleştireceği yatırımlar ile ulaştırmada jeopolitik konumunu bir güç olarak kullanabileceğini kaydetti.

Türkiye’den istikrarın eksik olmaması temennisinde bulunan Demir,  “Önümüzdeki dönemde de istikrarın, ülkemize yatırımlar, doğru projeler, istihdam ve büyüme olarak döneceğine eminiz. Bu organizasyonda emeği geçen Genel Müdürümüz Sayın Cahit Turhan başta olmak üzere Karayolları Genel Müdürlüğü’nün tüm çok kıymetli çalışanlarına huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Bu vesile ile Ramazan bayramınızı kutluyor, hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.


 

KGM Genel Müdürü Turhan’ın konuşması

Karayolları Genel Müdürü Cahit Turhan ise iftarda kısa bir konuşma yaptı. Ramazan ayının paylaşmanın, kardeşliğin ve dostluğun paylaşıldığı bir ay olduğunu belirten Turhan, İNTES camiasıyla bir arada iftarda bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

İNTES Yönetim Kurulu’na teşekkür eden, bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da iki kurum arasında güvene dayalı işbirliğinin sürdürülmesinin önemini vurgulayan Turhan, tüm katılımcıların ve İslam aleminin Ramazan bayramını kutladı.

Ulaştırma, Denizcilik, Haberleşme Bakanlığı Müsteşarı Feridun Bilgin de iftarda konuşma yaptı. Bakanlığın önemli sorumluluklar üstlendiğini belirten Bilgin, inşaat sanayicilerinin birikimli ve başarılı uygulamalarıyla yatırımların hızla gerçekleştiğini söyledi.  Bilgin, önümüzdeki dönemde de Bakanlığın özellikle büyük altyapı yatırım projelerinin zamanında tamamlanması için kararlılıkla çalışacaklarını belirtti. Bilgin, İNTES Yönetim Kurulu’na ve iftara katılanlara teşekkür etti ve tüm katılımcıların Ramazan Bayramını kutladı.

KGM ile İNTES’in birlikte düzenledikleri iftar yemeğine,  Bakanlık Müsteşar Yardımcıları, Talat Aydın ve Mustafa Fırat, Karaman Milletvekili Mevlüt Akgün, Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir, Sivil Havacılık Genel Müdürü Bilal Ekşi, Devlet Demir Yolları Genel Müdürü Süleyman Karaman,  DHMİ Genel Müdürü Orhan Birdal, Altyapı Yatırımları Genel Müdürü Dr. Mustafa Kaya ile İNTES Başkanvekili Gürhan Özdemir ve Yönetim Kurulu Üyesi Barış Haşemoğlu, Deha Emral da katıldı.Kullanım Koşulları | Gizlilik Politikası | Bize Ulaşın | İNTES

© İNTES, 2009 Tüm haklar saklıdır. Kaynak gösterilerek alıntı yapılabilir.
4. Cadde 719'uncu Sokak No: 3 Yıldız/Çankaya-ANKARA
T : 0 312 441 43 50
F : 0 312 441 36 43
YBH