KATEGORİLER

Meslek Standartları ve Ulusal YeterliliklerBasında İNTES ve İNTESMYM

 

 


 

 

Genel Kurullar

İGY Başkanı  Çelik “Takım ruhu anlayışı ile yaratacağımız sinerji,  başarımızın temel ölçütünü oluşturacaktır.” dedi.

12. dönem Başkanı Camadan, grubun bir parçası olmaktan gurur duyduğunu söyledi

İNTES Genç Yöneticiler Grubunun 3.  Genel (İGY) Kurulu 11 Şubat 2014 Salı günü gerçekleşti. Genel Kurul’da İNTES Genç Yöneticiler Grubu 12. Dönem Başkanı Asude Öztürk Camadan açış konuşması yaptı. 

Camadan, konuşmasına başkanlık dönemi süresince kendisine destek olan Başkan Yardımcıları Burak Çelik ve Emrah Yaykıran’a teşekkür ederek başladı.

İNTES Genç Yöneticiler Grubu (İGY)’nda  Başkanlık yapma onurunu yaşadığı için çok mutlu olduğunu ifade eden Camadan Ben bu grubun bir parçası olmanın gururunu yaşıyorum. Üye olduğum ilk günden beri çalışmalar içerisinde aktif olarak yer alma gayretini gösterdim.” dedi.

Çalışmalarında İNTES’i örnek aldığını belirten Camadan, şöyle konuştu:

 “İNTES’deki sektör büyüklerimizi örnek alıyoruz. İNTES gibi 24 yıllık saygın bir yayın haline gelen İnşaat Sanayi Dergisi gibi Genç Yöneticiler Gazetemizi çıkartıyoruz. Arkadaşlarımın öncülük ettiği Gazetemiz 10 yıldır yayın hayatına devam etmektedir.

İNTES’in 30 yıllık Geleneksel Toplantılarını takip ediyoruz. Büyüklerimiz resmi bir ortamda sektörümüzü bir çatı altında toplarken biz de istedik ki iş dünyasından farklı bir ortamda bir araya gelelim. Şantiyeye dönüyoruz etkinliğini başlattık. Umuyoruz ki uzun yıllar bu etkinliğimiz de bir gelenek haline gelsin.

İNTES on yıldır sektör sorunlarına çözüm için uzmanları bir araya getirirken, biz de yönetici ve profesyonel kadrolara yönelik son üç yıldır seminerler düzenliyoruz.” 

Camadan, başkanlık yapmış olduğu döneme ilişkin semineler, duayen ziyaretleri, ülke gezileri gibi faaliyetlere ilişkin bilgileri aktardı.

Yeni yönetime başarılara dileyen Camadan, konuşmasını şöyle tamamladı:

 “Bugün İGY Başkanlığını Burak Çelik’e devrediyorum. Kendisinin İGY’ye yeni bir dinamizm getirerek etkinliklerimizi artıracağına içtenlikle inanıyorum.

Emrah Yaykıran kendi dönemimde olduğu gibi yeni başkanımızın çalışmalarında en önemli destekçisi olacak.

Ancak, tekrar altını çizerek belirtmek isterim ki üyelerimizce etkinliklerimize katılım gösterilmesi yönetime moral veriyor. Daha fazla faaliyette bulunmak için bizleri motive etmektedir. Bu kapsamda katılımlarınız ile yeni yönetimimizi desteklemenizi rica ediyorum” dedi.

Genel Kurul’da Divanı Başkanlığına oy birliği ile H.Necati Ersoy, katip üyeliğe  ise Emrah Yaykıran seçildi.

Başkanlık görevini Burak Çelik devir aldı

Divan başkanının seçiminden sonra  görüşmelerine geçildi. 2013 dönemi yönetim kurulu ve bütçesinin ibrasının ardından yeni başkan Burak Çelik bir konuşma yaptı.

Konuşmasına 2006 yılından beri üyesi olduğu İGY grubunda üyeleri tanımış olma fırsatı elde etmekten büyük mutluluk duyduğunu ifade ederek başlayan Çelik şunları söyledi:

“Yedi yıllık İGY üyeliğimin son iki yılında Başkan Yardımcılığı görevini üstlendim. İl olarak Mehmet Göçen Başkan ve 2013 yılında da Başkanımız Asude Öztürk Camadan’ın yardımcısı olarak çalıştım. Her iki başkanımızın çalışma performansı ve hepsinden öte heyecanı sayesinde bugün İGY aktif bir grup haline gelmiştir.

Şimdi yeni görevim Başkanlık ile önemli bir sorumluluğu taşıyorum. Daha fazla mesai harcamam gerektiğini biliyorum. Çünkü, görevi etkin ve dinamik bir ritm ile sürdüren Başkanım Asude Öztürk Camadan’dan devir alıyorum. Bu ritmi aynı hızla sürdürmek için çalışacağım.”

Çelik, İGY üyelerinin birlikte hareket etmesinin önemine de değindi ve tüm faaliyetlere beraber katılımın önemini vurguladı.  Çelik şöyle devam etti:

“Başkan Yardımcım Emrah Yaykıran ve bugün aramızdan seçilecek bir arkadaşım ile önemli işlere imza atması için gayret edeceğiz.

Ancak, önemli bir husus var ki yapacağımız işler sadece Yönetim Kurulu Kararı olmayacaktır, olmamalıdır. Takım ruhu anlayışı ile yaratacağımız sinerji,  başarımızın temel ölçütünü oluşturacaktır.

Diyorum ki daha çok bir araya gelelim. Zamanımızı ayda bir kez gerçekleştirdiğimiz İGY toplantılarına ayıralım. Daha çok arkadaşımızı aramıza davet etmek için hep birlikte çalışalım.”

Çelik yeni dönemde yapılacak faaliyetlere ilişkin üyelerin görüşlerini de aldı. Genel kurulda üyelerin önerileri doğrultusunda alınan kararlar şunlar:

2014 yılında Ekonomi Bakanlığı himayesinde gezi düzenlenmesi planlanan ülkenin Türk Müteahhitleri için yeniden potansiyel ülke haline gelen Rusya Federasyonu olmasına karar verildi.

Şantiyeye dönüş etkinliği, eğitim seminerleri, duayen ziyaretlerinin devam ettirilmesine karar verildi.

Yeni bir toplantı serisi olarak farklı alanlarda uzmanlık dalı olan kişiler ile sohbet toplantıları yapılması konusunda görüş birliğine varıldı.

Bu yıl Genel Kurulda alınan bir karar ile İGY’nin logosuna kuruluş yıldönümü olan 2002 ibaresinin eklenmesine karar verildi.

Yurt içi geziler düzenlenmesi, her üyenin bir üyeyi gruba kazandırması alınan diğer kararlar arasında oldu.

Yeni yönetim belirlendi

İGY yeni başkan yardımcısı Özdemir İnşaat A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Emre Güray oldu.

İGY başkanlık sisteminde diğer sivil toplum kurularından farklı olarak Başkan Yardımcısı seçimi gerçekleşiyor. Yönetim bir başkan ve iki başkan yardımcısından oluşuyor. İki yıl süre ile başkan yardımcılığı görevini sürdüren üye, başkanlık görevine geliyor.

Buna göre 2011 yılında Başkan Yardımcısı olarak seçilen İsmail Çelik İnşaat A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Burak ÇELİK İGY 11. Dönem Başkanı Mehmet GÖÇEN ve İGY 12. Dönem Başkanı Asude ÖZTRÜK CAMADAN döneminde başkan yardımcılığı görevini yaparak, başkanlık görevini devir aldı.

2014 yılında birinci başkan yardımcılığı görevini ise 2013 yılında üyelerin oybirliği ile seçilen Eko İnşaat A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Emrah YAYKIRAN devam edecek.

Üçüncü Genel Kurul’da İGY tüzüğünde yapılan bir değişiklik ile İGY üyeleri tarafından karar verilen faaliyetlerin yürütülmesini denetlenmek amacıyla “Teşkilat Sorumlusu” atanmasına karar verildi. Teşkilat sorumlusu olarak Şerefoğlu İnşaat A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi İrem ŞEREFOĞLU seçildi.

   Genel Kurul sonunda 11. Dönem Başkanı Asude Öztürk Camadan İGY kütüğüne ismini 

   çakarak Çelik ve Yaykıran tarafından kendisi için özel olarak hazırlanan teşekkür plaketini  aldı. 

   Genel kurula 12. Dönem Yönetimin yanı sıra üyelerden Ali Ceylan , Elif Güray Kaya,

Emre Güray, Esra Öztürk, İrem Şerefoğlu, Leyla Nasıroğlu, Mehmet Göçen, Mert Yıldızhan, Murat Güleç, Nazlı Hürmeydan, Seda Öztürk katıldı.Kullanım Koşulları | Gizlilik Politikası | Bize Ulaşın | İNTES

© İNTES, 2009 Tüm haklar saklıdır. Kaynak gösterilerek alıntı yapılabilir.
4. Cadde 719'uncu Sokak No: 3 Yıldız/Çankaya-ANKARA
T : 0 312 441 43 50
F : 0 312 441 36 43
YBH