179'uncu Geleneksel Toplantı

 

Yüz Yetmiş Dokuzuncu Geleneksel Toplantı

İNTES’in 179’uncu Geleneksel Toplantısının onur konuğu ve konuşmacısı Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk çalışma hayatının gündemindeki konuları değerlendirdi. Toplantıda Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile İNTES arasında “İnşaat Sektöründe İş Sağlığı ve Güvenliği” Protokolü imzalandı.

Toplantının açış konuşması İNTES Yönetim Kurulu Başkanı Celal Koloğlu tarafından gerçekleştirildi.

İstihdam konusunda değerlendirmeler yapan Koloğlu iki milyon kişiye istihdam sağlayan inşaat sektöründe gerçekleşen yatırımların yeni istihdam alanları yaratmak için önemli fırsatlar sağladığını aktardı.

Koloğlu sektörün önceliğinin iş gücümüzün niteliğinin artırılması ve güvenle çalışmasının sağlanması olduğunu belirterek İNTES’in bu amaçla yürüttüğü mesleki yeterlilik ve meslek standartları çalışmalarından söz etti.

Koloğlu Türkiye Mesleki Yeterlilik Merkezinde –TÜRKİYE MYM, 21.000 işçinin belgelendirme çalışmasının yapıldığını belirterek bir sosyal sorumluluk projesi olarak Ankara Sanayi Odası ile birlikte yürütülecek er ve erbaşlar ayrıca kader mahkumlarına mesleki yeterlilik belgesi verme amacıyla hayata geçirilmesi planlanan projeden söz etti.

TOPLANTI ÖZET METNİ LİNKTE YER ALMAKTADIR,

GELENEKSEL TOPLANTI ÖZET METNİ

 

ŞEHİT MUSTAFA DOĞAN CAD. 719. SOK. NO: 3 YILDIZEVLER MAHALLESİ, ÇANKAYA - ANKARA
T: 0 312 441 43 50 F: 0 312 441 36 43 ∙ İNTES@İNTES.ORG.TR
  • © İNTES, 2018 Tüm haklar saklıdır. Kaynak gösterilerek alıntı yapılabilir.