isgintes web sitesi yayında

Şantiyelerimizde iş sağlığı ve güvenliğini tesis etmek amacıyla Aile, Çalışma ve Sosyal  Hizmetler Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü ile ortak çalışmalar yürütmekteyiz.

İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü ile 22 Nisan 2020 tarihinde gerçekleşen Telekonferans toplantısında Genel Müdür Cafer Uzunkaya’nın talimatlarıyla İNTES üye firma temsilcilerinin iş sağlığı ve güvenliği uzmanları ve İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü uzmanlarından bir komisyon oluşturulmasına ve bu komisyonun salgın hastalık sürecinde yapı iş yerlerinde oluşturulması gerekli çeşitli rehberler ve eğitim programları hazırlanmasına karar verildi.

Bilim adamlarınca salgınla mücadelede her geçen gün daha fazla alternatif çözümler üretilmektedir. Bu nedenle bahsi geçen rehberlerin de sürekli bu gelişmelere göre güncellenmesi zorunludur.

Bu dinamik yapıyı yansıtabilmek amacıyla

www.isgintes.org

adresli  web sitesinin çalışmalarına başlandı.

Teknik Çalışma Grubu üyelerinin ortak çalışmaları ve Genel Müdürlüğün onayı ile tamamlanan soru-cevaplara Sendikamızca hazırlanan https://www.isgintes.org/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Sitemizin içeriğinde salgına ilişkin önlemler, rehber dokümanlar da çalışmaların tamamlanmasını takiben yer alacaktır.

Ayrıca sektör temsilcileri İSG alanındaki soruları web sitemizde sağlanan platformdan erişebilirsiniz.

 .

ŞEHİT MUSTAFA DOĞAN CAD. 719. SOK. NO: 3 YILDIZEVLER MAHALLESİ, ÇANKAYA - ANKARA
T: 0 312 441 43 50 F: 0 312 441 36 43 ∙ İNTES@İNTES.ORG.TR
  • © İNTES, 2018 Tüm haklar saklıdır. Kaynak gösterilerek alıntı yapılabilir.