• GENEL KURUL
 • YÖNETİM KURULU
 • DENETLEME KURULU
 • DİSİPLİN KURULU
 • YÜKSEK DANIŞMA KURULU BAŞKANLIK DİNAVI
 • 1.Şantiye'ye Dönüyoruz Etkinliği
 • 2.Şantiye'ye Dönüyoruz Etkinliği
 • 3.Şantiye'ye Dönüyoruz Etkinliği
 • 4.Şantiye'ye Dönüyoruz Etkinliği
 • İNTES Genç Yöneticiler Gurubu Ekonomi Bakanlığı ziyareti
 • İGY Üyeleri Türk Eximbank Genel Müdür Yardımcısı Alev Arıkan'ı ziyaret etti.
 • Genç Yöneticiler Gurubu Hindistan Büyükelçisini ziyaret etti.
 • 'Yönetsel ortamda insan ilişkileri ve iletişim' konferansı…
 • Yeni Türk Ticaret Kanunu'nun Getirdiği Yenilikler Konulu Seminer
 • Devlet Teşvikleri Eğitim programı düzenlendi
 • 2945-
  Yazdır!

  GENEL KURUL

  Ana Tüzüğün 19-24. maddelerinden düzenlenmektedir. Genel Kurulun oluşumu, toplantı usul, esas ve yeter sayısı, görev ve yetkileri düzenlenmiş bulunmaktadır.

  Genel Kurul üyelerden oluşur. Sendika üyesi olan gerçek kişi veya tüzel kişi kuruluşlar, Genel Kurul Toplantılarında kendilerini, yetki belgesi verdikleri bir kişi ile temsil ettirebilirler. Sendika Yönetim, Denetleme ve Disiplin Kurulu Başkan ve Üyeleri bu sıfatla genel kurula delege olarak katılırlar.

  Olağan Genel Kurul Ana Tüzüğün kabul tarihinden itibaren üç yılda bir ve en geç mart ayı içinde toplanır. Olağanüstü genel kurul, yönetim kurulu veya denetleme kurulunun gerekli gördüğü hâllerde ya da genel kurul üyelerinin beşte birinin yazılı isteği üzerine altmış gün içinde yazılı listedeki konuları öncelikle görüşmek üzere toplanır.

  2945
  3222-2945
  Yazdır!

  YÖNETİM KURULU

  Yönetim Kurulu Başkanı

  Celal Koloğlu

  1951 Elazığ doğumlu Celal Koloğlu, 1975 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. İş hayatına 1977’de kurduğu Kolin İnşaat’ta Yönetim Kurulu Üyesi olarak başladı.

  2000 yılından beri Ankara Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Koloğlu’nun sektör kurum ve kuruluşlarında yürütmüş olduğu görevler şöyledir;

  1996-2001 yıllarında Asfalt Müteahhitleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yaptı.
  1997-2000 yıllarında Demir Çelik İşletmeleri Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev aldı.
  2001-2003 yıllarında TİSK tarafından, İşsizlik Sigortası Fon Yönetim Kurulunda görev aldı.
  2003-2004 yıllarında TOBB Müteahhitlik Sektör Kurulu Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı.
  2004-2005 yıllarında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Sosyal Güvenlik ve Yüksek Danışma Kurulunda görev aldı.
  1998-2011 yıllarında İNTES Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı.
  1997-2011 yıllarında Türkiye Müteahhitler Birliği Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı.

  Yürütmekte Olduğu Görevler
  1977-KOLİN İnşaat Turizm Sanayi ve Ticaret A.Ş. Kurucu üyesi
  2005-ASO -Ankara Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
  2013-İNTES Yönetim Kurulu Başkanı
  2010-TİSK tarafından, MYK Mesleki Yeterlilik Kurumu Yönetim Kurulu Üyeliği

  İngilizce bilen Celal Koloğlu, evli ve iki çocuk babasıdır.

  Yönetim Kurulu Başkan Vekilleri

  Deha Emral 

  1961 yılı Zonguldak doğumlu Deha Emral, 1985 yılında TRI-STATE Üniversitesi- Indiana/ABD Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. 2007 yılından beri Özdemir İnşaat Turizm Enerji Sanayi Ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapan Emral’ın geçmiş dönemlerde yürütmüş olduğu görevler şöyle:

  1985 – 1988 yıllarında Özdemir İnşaat Turizm Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş. Libya Şantiyesi Koordinatörü.
  1988 – 1990 yıllarında Özdemir İnşaat Turizm Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş. Karayolları İnşaatları Koordinatörü.
  1990 – 2007 yıllarına Özdemir İnşaat Turizm Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi – Genel Müdür.

  Emral’ın, Türkiye Müteahhitler Birliği ( TMB) Yönetim Kurulu Üyeliği ve Asfalt Müteahhitleri Derneği (ASMÜD) Yönetim Kurulu Üyeliği bulunmaktadır.

  İngilizce bilen Emral, evli ve bir çocuk babasıdır.

  Gürhan Özdemir

  Gürhan Özdemir, 1980 yılında Eskişehir İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi (E.İ.T.İ.A.) İşletme Fakültesi’nden mezun oldu. Özdemir, iş hayatına 1979-1982 yıllarında T.C. Başbakanlık bünyesinde çeşitli kademelerde görev yaparak başladı.

  1995 yılından itibaren Gena İnşaat Turizm Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin kurucu ortağı ve Yönetim Kurulu Başkanı olan Özdemir’in geçmiş dönemlerde sektör kurum ve kuruluşlarında yürütmüş olduğu görevler şöyledir:

  1982-1995 yılları arasında inşaat, taahhüt ve iş makineleri imalatı yapan bir şirkette Şirket Müdürü ve Genel Koordinatörü, 1995-1999 tarihleri arasında AGİAD (Anadolu Genç İş Adamları Derneği/ANKARA) Başkan Vekili ve Yönetim Kurulu Üyesi 2006 yılında TOBB Türkiye Müteahhitlik Hizmetleri Meclis Üyesi, 2004-2007 yıllarında 22. Dönem İNTES Yönetim Kurulu Üyesi, 2007 yılından beri 23-24-25. Dönem INTES Yönetim Kurulu Başkan Vekili.

  İngilizce bilen Özdemir, evli ve iki çocuk babasıdır.

  Kemal Güleryüz

  Kemal Güleryüz Ankara’da doğdu. Yükseköğrenimini Stanford Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde tamamladı.

  Kemal Güleryüz, Gülermak A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı görevinin yanı sıra, Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası (İNTES) Yönetim Kurulu Başkan Vekili, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye-Polonya İş Konseyi Başkanı ve Stanford Üniversitesi Mezunlar Derneği Başkanı, olarak da görev yapmaktadır.

  Güleryüz, İngilizce, Fransızca ve Almanca bilmektedir.

  Levent Kafkaslı

  1963 yılında doğan Levent Kafkaslı, 1987 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden ve 1988 yılında İstanbul Üniversitesi Yüksek Lisans Yapı İşletmesi Bölümü’nden mezun oldu.

  Meslek hayatına 1987 – 1989 yılları arasında, Kurs – Ar Tatil Köyü saha mühendisi olarak başladı.

  Kafkaslı’nın geçmiş dönemlerde sektör kurum ve kuruluşlarında yürütmüş olduğu görevler şöyledir:

  1990 – 1991 yılları arasında Tekfen İnşaat ve Tesisat A.Ş. Batıkent Uydu Kent Projesi Saha Mühendisi.
  1991-1992 yılları arasında Tekfen İnşaat ve Tesisat A.Ş Al Jubail-Riyad Boru Hattı Projesi Şirket Temsilcisi.
  1991-1993 yılları arasında Tekfen İnşaat ve Tesisat A.Ş Aramco Hawiyah Alanı Gaz Boru Hattı Projesi Teknik Ofis Mühendisi.
  1993-1997 yılları arasında Tekfen İnşaat ve Tesisat A.Ş Saztube-Yelemez-Aporni Ham Petrol Boru Hattı İnşaatı , Wafra Ham Petrol Boru İnşaatı, Ham Petrol Tankları Projesi Merkez Ofis Koordinatörü.
  1997-1999 yılları arasında Tekfen İnşaat ve Tesisat A.Ş Batı Yakası Boru Hattı İnşaatı Projesi Proje Müdürü.
  1999-2000 yılları arasında Tekfen İnşaat ve Tesisat A.Ş Azerbaycan-Tekfen Ortak Girişimi Genel Müdür Yardımcısı.
  2000-2002 yılları arasında Tekfen İnşaat ve Tesisat A.Ş Kazakistan Tengiz Pompa İstasyonu Yenileme Boru Hattı Rehabilitasyon ve Atyrau Pompa İstasyonu İnşaatı Proje Müdürü.
  2002-2005 yılları arasında Tekfen İnşaat ve Tesisat A.Ş Bakü-Tiflis-Ceyhan Ham Petrol Boru Hattı Şah Deniz Gaz Kara ve Deniz Yapı Tesisleri Proje Müdürü.
  2005-2010 yılları arasında Hazar bölge projelerinin yönetimi Genel Müdür Yardımcısı.
  2011-2013 yılları arasında Azerbaycan projelerinin yönetimi Genel Müdür Yardımcısı.
  2013 yılından beri Tekfen İnşaat ve Tesisat A.Ş. Genel Müdürüdür.

  Levent Kafkaslı, İngilizce bilmektedir.

  İlhan Adiloğlu 

  İlhan Adiloğlu 1951’de Artvin Ardanuç’ta doğdu. Adiloğlu Lise son sınıfa kadar Artvin’de okuduktan sonra İstanbul’da Atatürk Erkek Lisesinden 1968’de mezun oldu. 1968 senesinde girdiği İTÜ İnşaat Fakültesinden, 1973 yılında İnşaat Yüksek Mühendisi olarak mezun oldu.

  Çalışma hayatına İzmir’de Sondaj İşleri San. ve Tic. A.Ş.’de Şantiye Şefi olarak başlayan Adiloğlu’nun 4 sene sürdürdüğü bu görevinin ardından yürütmüş olduğu görevler şöyledir;

  1977 yılında Işıklar Holding bünyesinde kurulan Özışık İnşaat’a geçti ve 1997 senesine kadar Şantiye Şefi, Proje Müdürü, Genel Müdür Yardımcısı ve Ortak olarak çalıştı. Bu görevinde Türkiye’de önemli birçok karayolu, baraj, sulama, hidroelektrik santrali projesini yönetti.
  1997 yılında, Eser İnşaat, Eser Taahhüt, Şirketlerinin Ortağı, Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak göreve başladı. Türkiye’nin dışında Afrika, Orta Asya ve Doğu Avrupa’da işler üstlenerek uluslararası işleri yönetti. Eser Proje ve Müh. A.Ş. ve Eser Sigorta A.Ş. firmalarını kurdu.
  2006 yılından itibaren, Eser Grubu bünyesindeki Eser Holding, Eser Taahhüt, Eser Proje, Eser Enerji, Eser Eksport ve iştiraklerinin Yönetim Kurulu Başkanı ve sahibi olarak görevini yürüttü.

  Türkiye, Orta Asya, Orta Doğu ve Afrika’da 15 ülkede sahibi bulunduğu şirketler aracılığı ile yürüttüğü işlerin toplamı 4 milyar USD’yi geçti.

  Halen bu şirketlerin yönetimini iki oğlu ile aktif olarak yürütmektedir. İngilizce bilen Adiloğlu, evli ve iki çocuk babasıdır.

  Yönetim Kurulu Sayman Üyesi

  Barış Haşemoğlu

  1974 yılında Bitlis’te doğan Barış Haşemoğlu, ilk ve orta öğrenimini Özel Yükseliş Koleji’nde tamamladı.

  1993-1995 Bilkent Üniversitesi, Ankara SBFF – İktisat Bölümünde eğitim gördükten sonra 1997 yılında The American College, London İşletme bölümünden mezun oldu.

  Halihazırda, AQUA Enerji Üretim A.Ş. / Yönetim Kurulu Başkanı, HAŞEMOĞLU İnşaat San. Ltd. Şti. / Şirket Müdürü, NATHAŞ Turizm A.Ş. / Genel Müdürü olarak sektörde görevlerine devam etmektedir.

  Haşemoğlu, çok iyi İngilizce ve orta seviyede Almanca bilmektedir.

  Yönetim Kurulu Üyeleri

  Merdan HÜRMEYDAN

  Sivas Divriği’de doğan Merdan Hürmeydan 1972 yılında Sivas 4 Eylül Kongre Lisesinden mezun olduktan sonra 1977 yılında Ankara Devlet Mühendis ve Mimarlık Yüksek Okulundan mezun olmuştur.

  Mezuniyet sonrası bir süre Kutlutaş firmasında çalışmıştır. Askerlik hizmetinin ardından 1981 yılında aile şirketi olarak kardeşleriyle birlikte kurduğu Sistem Elektromekanik Tesisler Sanayi ve Ticaret A.Ş.de halen yönetim kurulu başkanlığını yürütmektedir.

  Türk sporuna katkıda bulunmak adına yönetim kurulu üyesi olarak 12 yıldır hizmet verdiği Gençlerbirliği Spor kulübünde üç dönemdir As Başkanlık görevini yürütmektedir. Kurucu üyesi bulunduğu uluslararası sivil toplum kuruluşu olan Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliğinde yönetim kurulu üyesi olarak çeşitli kademelerde görev yapmaktadır. Türkiye İnşaat Sanayicileri olarak sektörel çalışmalarının yanında sosyal ve kültürel etkinlikler çerçevesinde 30 yıldır Ankara Tenis Kulübü, Kavaklıdere Tenis Kulübü ve Ankara Atlı Spor Tenis Kulübü üyesi olup halen aktif sporcu olarak, kültür ve sanat etkinliklerine destek vermektedir.
  Evli ve bir çocuk sahibidir.

  Gültekin GÜVENSOY

  1960 Kars’ ta doğan Gültekin Güvensoy, yüksekokul mezunudur.

  Güvensoy İnşaat ve Sanayi A.Ş’nin Yönetim Kurulu Başkanıdır. 1985 yılında kurulan Güvensoy A.Ş., yaklaşık 32 yıldan beri Güvensoy Group olarak inşaat, turizm, gıda ve madencilik sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

  Şirket inşaat sektöründe barajlar, yollar, alışveriş merkezi, dekapaj, çevre düzenlemesi, lüks konut inşaat işleri gerçekleştirilmektedir.

  Turizm alanında Bodrum’da CASA COSTA hotel ve Kars’ta KARS Otel adı altında faaliyet gösterilmektedir.

  Madencilik dalında ise Güvensoy Madencilik ve Gıda Sanayi Anonim Şirketi adı altında 25 yılı aşkındır granit taş ocağı, mermer ocağı ve kum ocağı işletmeciliği yapılmaktadır.

  Gıda sektöründe Güvensoy’un 2011 yılında yapımını tamamlayarak Ankara’ya kazandırdığı KIZILAY AVM‘de ilk şubesi açılan KOFFİEBOON adı altında kafe zinciri vardır. Bu kafe kısa sürede dört şubeye ulaşmıştır.

  Güvensoy’un devam eden işleri arasında yurt içinde D.S.İ’nin Ankara Kalecik İçme Suyu ve Sulama Baraj İnşaatı, DSİ’nin Mavi Tünel İkinci Kısım İnşaatı da Konya’da ve T.K:İ Kütahya Tunçbilek’de dekapaj işi devam eden bazı işler arasındadır. Yurt dışında ise Libya da iki sulama barajı inşaatı Güvensoy’un üstlendiği işler arasındadır.

  Güvensoy evli ve iki çocuk babasıdır.

  3222
  1712-3222
  Yazdır!

  DENETLEME KURULU

  Denetleme Kurulu Başkanı

  Deniz KIZILIRMAK

  Sivas ili İmranlı ilçesinde 1976 yılında dağan Deniz Kızılırmak, iş hayatına 1990 yılında başlamış olup, 27 yıllık tecrübesiyle ENK Yapı İnşaat Ticaret Limited Şirketinde Genel Müdürlük görevine devam etmektedir.

  Deniz Kızılırmak evli ve 2 çocuk babasıdır.

  Denetleme Kurulu

  Murat TÜRKSEVEN

  1969 yılında Ankara’da doğan Murat Türkseven, İlk, orta ve lise eğitimimi Ankara’da tamamladı.

  1993 yılında da Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nden mezun oluşundan itibaren aile şirketi olan Türkseven İnşaat A.Ş.’de çalışmaktadır.

  Mehmet GÖÇEN

  1979 yılında Aydın’da doğan Mehmet Göçen Boğaziçi Üniversitesi’nin İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra, 2008 yılında İşletme Yüksek Lisansını Koç Üniversitesi’nde tamamladı.

  1979 yılında kurulmuş olan Göçay İnşaat ve 1997 yılında kurulmuş olan Göçay Turizm şirketlerinde, 2002 yılından beri aktif olarak görev almaktadır. Türkiye’nin en önemli karayolu altyapı ve üstyapı inşaat işlerine imza atmış olan Göçay İnşaat’ın, DSİ Sulama İşleri, Karayolları Otoyol projelerinin yönetimlerini yapmaktadır. Göçay İnşaat’ın, en yeni projesi yap-işlet-devret modeli ile hayata geçirilecek olan, 7,3 Milyar ABD Doları yatırım tutarlı Gebze – Orhangazi – İzmir Otoyolu (İzmit Körfez Geçişi ve Bağlantı Yolları dahil) Projesi’dir.

  2005 yılı itibari ile, Göçay Grubunun, en son turizm yatırımı olan Hilton Dalaman Sarıgerme Golf Resort and Spa projesinin inşaatını yönetmiş ve halen yönetim kurulu ve icra kurulu üyeliği görevlerini yürütmektedir. Hilton Dalaman, 2015 yılında dünyanın en büyük seyahat sitesi TripAdvisor tarafından ‘Five-Time Winner Of The Certificate Of Excellence’ ödülü alma başarısını göstererek ‘’Hall of Fame’’ de yerini almıştır. 2017 yılında, yine TripAdvisor Certificate of Excellence ödülü ve diğer uluslararası kurumlardan mükemmellik ödüllerinin alınmasını tekrarlamıştır.Grubun, 2004 yılında ihalesini kazandığı ve 2005 yılında faaliyete geçirilerek, İstanbul turizm ve cemiyet hayatına kazandırılan, Sait Halim Paşa Yalısı’nın restorasyon çalışmalarında ve işletmeciliğinde görev almış, eşzamanlı olarak, Kıbrıs Bafra bölgesinde 500 odalı Pine Bay Cyprus projesinin inşaatını da koordine etmiştir.

  Üye Olunan Mesleki, Sosyal Dernek Ve Sivil Toplum Kuruluşları
  ASMÜD Asfalt Müteahhitleri Derneği , Üye
  TMB Türkiye Müteahhitler Birliği Yönetim Kurulu ,(Yedek ) Üyesi
  İNTES Genç Yöneticiler Grubu Üye
  İNTES Yüksek Danışma Kurulu Üyesi
  TTYD Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği Yönetim Kurulu (Yedek) Üyesi
  TÜSİAD Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği , Turizm Çalışma Grubu Üyesi
  Galatasaray Spor Kulübü Üye
  BÜMED Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği, Üye
  Özel Sporcular Spor Eğitim ve Rehabilitasyon Derneği (Özel Olimpiyatlar Türkiye) Üye

  Göçen’in ilgi alanları Wakeboard, snowboard, kick boks, dalış, futbol, basketbol, bateri çalmak, sinema, seyahat etmek, kişisel gelişim konularıdır.

  Mehmet Göçen, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır

  1712
  1718-1712
  Yazdır!

  DİSİPLİN KURULU

  Ünal BOZTUNALI

  1959 yılında Ankara’da doğan  Ünal Boztunalı   Gazi Üniversitesi Elektrik Makine Fakültesi’nden Elektrik Mühendisliği bölümünden 1981yılında mezun oldu.

  Boztunalı’nın iş tebrubeleri şöyle:

  1981-1982 Yılları Arası          : Elta Ltd.Şti, İpraş II. Tevsii Montajı
  1982-1983 Yılları Arası          : Askerlik
  1983-1987 Yılları Arası          :

  • 7 Çimento Fabrikası Orta Gerilim Malzeme Temini ve Devreye Alma
  • 7 Çimento Fabrikası Elektofiltre, Elektrik Teçhizatı Montajı ve Devreye Alma
  • Hamitabat Doğalgaz Santrali 154-380 kv Şalt sahasıÇelik Konstrüksiyon Montajı
  • II:Boğaz Köprüsü Anadolu Ayağı- Sakarya Otoyolu’nda muhtelif yerlerde IMPREGILO firmasının ihtiyacı olan AG ve OG elektrik Temini ve montajı
  • Atatürk Barajı HES Şantiye Elektrik Temini ve Santral Binası Topraklama İşleri

  1987-1992 Yılları Arası : Ortağı olduğum GESTAŞ Firması ile;

  • Muhtelif OG işleri ile Atatürk Barajı içinden geçen muhtelif 34,5 kv’luk ENH’ ların Deplaseleri,

  1992-1999 yılları Arası : Taşeron olarak Oba ( Antalya) AG + OG Elektrik Elektrik şebeke işinin Elektrik Malzemesi Temini ve Montajı ve Ahiköy I. Ve II. HES Santralinin Yüksek Gerilim ENH ile Santral Binalarının Elektrik Teçhizat Montajı

  2000 ——-      : Ortağı bulunduğu Armin elektrik A.Ş.’de ise

  • Kırka Bor Tesislerinin Elektrik Teçhizat ve Montajı
  • Atatürk Barajı HES Ulaşım Yolları ve Baraj Kvetinin Aydınlatma İşleri
  • Koç – Ata Besi Çiftliğinin Elektrik Teçhizat Montajı
  • USAŞ İkram Ünitesi AG – OG Elektrik Teçhizatı Temini ve Montajı
  • Diyarbakır Başbakanlık Hizmet Binalarının AG – OG Elektrik Teçhizatı ve Montajı
  • TÜSSİDE Hizmet Binaları ve Konferans Salonu AG – OG Elektrik Teçhizatı ve montajı
  • Genkur ve MSB Karargahı Sistem Revizyonu Onarım İnşaatı Elektrik İşlerinin Montajı
  • Mahmutbey Otoyol Aydınlatması İşleri’ni yürütmektedir.
  Zeynel Ceylan

  1949 yılında Diyarbakır’da doğan Zeynel Ceylan, 1973 yılında Elazığ Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Ceylan, iş hayatına 1974- 1975 yılları arasında İskenderun Demir Çelik Fabrikalarında İnşaat Kontrol Mühendisi olarak başladı.

  Daha sonra serbest çalışma hayatına başlayan Ceylan, 1975 sonunda BOTAŞ’ın Türkiye-Irak Petrol Boru hattının 4 No’lu Pompa İstasyonu yol inşaatının şantiye
  şefliğini ve ardından müteahhit olarak Radyolik İstasyon Yolu yapımını kısa
  zamanda tamamlayarak İdare’ye teslim etti.

  1967 yılında kurulan, ortağı olduğu ve aile firması olan Ceylan Adi Ortaklık olarak İnşaat ve Taahhüt işlerini yapmaya başladı. Şirket, ağırlıklı olarak makineli hafriyat işleri ve yerli ve yabancı petrol şirketlerin petrol arama sahaları yol ve lokasyon işlerini başarılı bir şekilde yapmaya devam etti. 1981 yılında da Ceylan Adi Ortaklık firmalarını Ceylan İnş. ve Tic. A.Ş.‘ne dönüştürerek Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı üstlendi ve şirket faaliyetlerini en iyi şekilde devam ettirdi.

  Halen şirketin Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevini devam ettirmektedir.
  Ceylan, evli ve 3 çocuk babasıdır.

  Ahmet Çelik

  1932 yılında Eğirdir’de doğan Ahmet Çelik, orta ve lise öğrenimini İzmir Atatürk Lisesinde yaparak 1951 yılında mezun oldu.

  1956 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi’nden mezun olan Çelik,görev hayatına 03 Temmuz 1956 tarihinde Devlet Su İşleri 4. Bölge Müdürlüğünde başladı.

  Çelik’in geçmiş dönemlerde sektör kurum ve kuruluşlarında yürütmüş olduğu görevler şöyledir:

  1956 – 1959 yılları arasında Şube Baş Mühendisi olarak görev yaptı.
  1960 yılında, A.B.D. Bureau of Reclamation davetiyle ABD de “Su ve Toprak
  kaynaklarının projelendirilmesi ve planlaması” konusunda bir yıl süreli eğitim aldı.
  1962 – 1964 yıllarında askerlik görevini tamamladı. Askerlik hizmeti sonrası
  Yüksek Mimar Mühendis İbrahim Aşcıgil’in müteahhitliğini yaptığı baraj inşaatı
  işlerinde Şantiye Şefi ve Proje Müdürü olarak çalıştı.
  1965 yılında TİSAN İnşaat ve Sanayi A.Ş.’nin yeniden yapılanma döneminde
  ortaklığa katıldı ve kurucu ortağı oldu.
  Şirket kuruluşundan başlayarak Yönetim Kurulu Murahhas Üyeliği ve Genel
  Müdürlük görevi yaptı. İbrahim Aşcıgil’in vefatı ile Yönetim Kurulu Başkanlığı
  görevini üstlendi. Bu görevi halen devam etmektedir.
  Konya Rotary Kulübü Başkanlığı, Türkiye Müteahhitler Birliği Başkan Yardımcılığı, İNTES Türkiye İnşaat İşveren Sendikası Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği Ve İNTES Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası Yüksek Danışma Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulundu.

  1718
  2953-1718
  Yazdır!

  YÜKSEK DANIŞMA KURULU BAŞKANLIK DİNAVI

  Başkan

  Sinan Tara

  1958 yılında İstanbul’da doğan Sinan Tara; 1980 yılında ETH Zürih’te , inşaat yüksek mühendisi olarak mezun olmuştur.

  Ardından 1983’te Stanford Üniversitesi’nde işletme dalında yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. 1980 yılında Enka’ya katıldı ve Enka’nın Suudi Arabistan’daki projelerinde saha mühendisi ve saha müdürü olarak çalışmaya başlamıştır. 1994 yılında Enka Yönetim Kurulu Başkanlığı öncesinde Enka Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır. Aynı zamanda TÜSİAD, İNTES ve Türkiye Müteahhitler Birliği üyesidir.

  İngilizce ve Almanca bilen Sinan Tara, evli ve üç çocuk babasıdır.

  Başkan Vekilleri

  Erhan Boysanoğlu

  1947 yılında Ankara’da doğan Erhan Boysanoğlu 1971’de ODTÜ Mimarlık Fakültesi, Mimarlık bölümünden mezun oldu.

  1970 yılında mesa Mesken Sanayii A.Ş.de mimar olarak çalışma hayatına başlayan Boysanoğlu, inşaat müdürü, genel müdür yardımcısı ve yönetim kurulu üyeliği yapmış, Mesa Toplu Konut A.Ş:’de 1991-2000 yılları arasında Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinde bulunmuştur.

  2002-2006 yılları arasında Türkiye Müteahhitler Birliği Yönetim Kurulu Üyeliği de yapan Boysanoğlu, 2006 yılından bu yana da Türkiye Müteahhitler Birliği Yüksek Danışma Kurulu üyeliğini sürdürmekte ve MESA Mesken Sanayii A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir.

  Aynı zamanda 2005 yılında hizmete açılan Mesa Hastanesi’nin de Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüten Boysanoğlu zamanının bir kısmını hastane yönetimi ile ilgili konulara ayırmakta ve sağlıkta son gelişmeleri geriden takip etmektedir.

  İngilizce bilmektedir.

  Dalmak, balık avı ve her sabah 05:30’da spora başlamak hobileri arasındadır.

  Murat Çeçen

  Murat ÇEÇEN, 1971 yılında Ankara’da doğdu. İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı bölümü mezunu olan Murat Çeçen, Türkiye’de hızla gelişen ve standartları uluslararası seviyeye yükselen sağlık sektörüne, bugüne kadar gerçekleştirilmiş en büyük sağlık kampüslerini kuran ve işleten CCN Yatırım Holding, CCN Ankara Sağlık, CCN Mersin Sağlık ve Dia Altyapı Yatırımları ve İnşaat şirketlerinin Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmektedir.

  Çeçen ayrıca; Türkiye’de inşaat, turizm, havaalanı ve marina işletmeciliği gibi birçok alanda faaliyet gösteren lider kuruluşlardan IC Holding’in Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

  Levent Kafkaslı

  1963 yılında doğan Levent Kafkaslı, 1987 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden ve 1988 yılında İstanbul Üniversitesi Yüksek Lisans Yapı İşletmesi Bölümü’nden mezun oldu.

  Meslek hayatına 1987 – 1989 yılları arasında, Kurs – Ar Tatil Köyü saha mühendisi olarak başladı.

  Kafkaslı’nın geçmiş dönemlerde sektör kurum ve kuruluşlarında yürütmüş olduğu görevler şöyledir:

  1990 – 1991 yılları arasında Tekfen İnşaat ve Tesisat A.Ş. Batıkent Uydu Kent Projesi Saha Mühendisi.

  1991-1992 yılları arasında Tekfen İnşaat ve Tesisat A.Ş Al Jubail-Riyad Boru Hattı Projesi Şirket Temsilcisi.

  1991-1993 yılları arasında Tekfen İnşaat ve Tesisat A.Ş Aramco Hawiyah Alanı Gaz Boru Hattı Projesi Teknik Ofis Mühendisi.

  1993-1997 yılları arasında Tekfen İnşaat ve Tesisat A.Ş Saztube-Yelemez-Aporni Ham Petrol Boru Hattı İnşaatı , Wafra Ham Petrol Boru İnşaatı, Ham Petrol Tankları Projesi Merkez Ofis Koordinatörü.

  1997-1999 yılları arasında Tekfen İnşaat ve Tesisat A.Ş Batı Yakası Boru Hattı İnşaatı Projesi Proje Müdürü.

  1999-2000 yılları arasında Tekfen İnşaat ve Tesisat A.Ş Azerbaycan-Tekfen Ortak Girişimi Genel Müdür Yardımcısı.

  2000-2002 yılları arasında Tekfen İnşaat ve Tesisat A.Ş Kazakistan Tengiz Pompa İstasyonu Yenileme Boru Hattı Rehabilitasyon ve Atyrau Pompa İstasyonu İnşaatı Proje Müdürü.

  2002-2005 yılları arasında Tekfen İnşaat ve Tesisat A.Ş Bakü-Tiflis-Ceyhan Ham Petrol Boru Hattı Şah Deniz Gaz Kara ve Deniz Yapı Tesisleri Proje Müdürü.

  2005-2010 yılları arasında Hazar bölge projelerinin yönetimi Genel Müdür Yardımcısı.

  2011-2013 yılları arasında Azerbaycan projelerinin yönetimi Genel Müdür Yardımcısı.

  2013 yılından beri Tekfen İnşaat ve Tesisat A.Ş. Genel Müdürüdür.

  Levent Kafkaslı, İngilizce bilmektedir.

  2953
  2573-2953
  Yazdır!

  1.Şantiye'ye Dönüyoruz Etkinliği

  İNTES Genç Yöneticiler Grubunun(İGY) Atlı Spor Kulübünde düzenlediği “Şantiyeye Dönüyoruz” adlı etkinliğe,  İNTES Başkanı Şükrü Koçoğlu, İNTES üyesi inşaat sanayicileri ve aileleri katıldı…

  Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası(İNTES) üyeleri inşaat sektörünün en yoğun döneminin yaşanacağı yaz sezonu öncesinde “Şantiyeye Dönüyoruz” adlı etkinliğinde bir araya geldi.

  İNTES Genç Yöneticiler Grubu’nun (İGY) düzenlediği etkinliğe, aralarında İNTES Yönetim Kurulu Başkanı M.Şükrü Koçoğlu, Yönetim Kurulu Başkan Vekilleri Gürhan Özdemir, İlhan Adiloğlu ve Yönetim Kurulu üyeleri ve İNTES üyesi firmaların yönetici ve ailelerinin de bulunduğu kalabalık bir davetli grubu katıldı.

  Ankara Atlıspor Kulübünde geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen “Şantiyeye Dönüyoruz” etkinliğinde İGY Başkanı Mehmet Göçen, Başkan Vekilleri Asude Öztürk Camadan,  Burak Çelik ve İGY  Üyeleri Can Adiloğlu, Çiğdem Kurt, Didem Kurt,  Ebru Çelik Ceylan, Elif Güray, Emrah Yaykıran, Kemal Ceylan, Leyla Nasıroğlu, Uğur Koçoğlu yer aldı. Yaklaşık 200 kişinin katıldığı etkinlikte, inşaat sanayicileri, şantiyelere çıkmadan önce aileleri ile barbekü başında, doğayla iç içe, samimi bir ortamda buluşarak,  etkinlikte sahne alan Özüm ve Orkestrası’nın şarkılarına eşlik ederek keyifli bir gün geçirdiler.

  İNTES Başkanı Şükrü Koçoğlu, İNTES Genç Yöneticiler Grubu’nun düzenlediği “Şantiyelere Dönüyoruz” etkinliği ile şantiyelere çıkmadan önce bir araya gelerek enerji topladıklarını belirterek, “Yaz sezonu inşaat sektörünün en yoğun, en canlı, en hareketli dönemi. Bizi uzun ve yorucu bir süreç bekliyor. Ülkemize katma değer üreten projelerimizi gerçekleştirmek için yola çıkıyor ve şantiyelerimizin başına geçiyoruz. Genç İNTES üyeleri doğa ile iç içe bir organizasyonda hepimizi bir araya getirerek keyifli bir etkinliğe imza attılar ve genç enerjilerini bizimle paylaştılar” dedi.

  Koçoğlu, İNTES’in çok güçlü bağlarla birbirine bağlı kocaman bir aile olduğunu ifade ederek, “Şantiyelere Dönüyoruz” etkinliğini geleneksel hale getirmek güzel olacak diye düşünüyoruz. İNTES ailesini böyle dostluk ve huzur dolu, stresten uzak bir ortamda bir araya getirdikleri için gençlerimize teşekkür ediyoruz. Sektörel işbirliği, dayanışma, kaynaşma böyle etkinliklerde daha da yoğunlaşıyor. Samimi, dostluk dolu ortamların sinerjisi bizlere güç veriyor, moral depolatıyor. Türkiye için inşa etmeye hazırlanırken motivasyon sağlıyor” dedi.

  İGY  Başkanı Göçen ise İGY üyelerini, İntes üyesi firma yöneticilerini ve profesyonel kadroyu bir araya getiren bu etkinliğin bundan böyle geleneksel hale geleceğini belirtti. Hey yıl Haziran ayında Ankara’da sektör camiasını bir araya getireceklerini belirten GÖÇEN, İNTES üyesi firmalardaki genç yöneticileri de aralarına katılmayı davet etti.

  2573
  2569-2573
  Yazdır!

  2.Şantiye'ye Dönüyoruz Etkinliği

  İNTES bünyesinde faaliyet gösteren İNTES Genç Yöneticiler Grubu (İGY),  19 Haziran Cumartesi günü inşaat sezonu öncesinde düzenlediği ‘Şantiyeye Dönüyoruz’ etkinliğinde sektör temsilcilerini iş stresinden uzak bir ortamda buluşturdu.

  İNTES Genç Yöneticiler Grubu (İGY) Başkanı Asude Öztürk Camadan’ın ev sahipliğini yaptığı etkinliğe, Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası (İNTES) Başkanı M. Şükrü Koçoğlu, İNTES üyelerinden İsmail Çelik İnşaat A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Çelik,  Göçay İnşaat A. Ş Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Eren, İNTES üyesi firmaların yöneticileri ile İGY Yöneticileri ve üyeleri aileleriyle birlikte katıldı.

  Ankara Genç İşadamları Derneği (ANGİAD), Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Ankara Şubesi üyeleri ile Genç Girişim ve Yönetişim Derneği Başkanı Nezih Allıoğlu da Ankara Atlı Spor Kulübü’nde gerçekleştirilen etkinliğin önemli misafirleriydi. İGY Başkanı Asude Öztürk Camadan, Başkan Vekili Burak Çelik, geçen dönem Başkanı Mehmet Göçen ve İGY Üyeleri, Çiğdem Kurt, Didem Kurt, Erdem Kurt,  Ebru Çelik Ceylan,  Kemal Ceylan, Leyla Nasıroğlu, Murat Güleç misafirleriyle yakından ilgilendiler.

  Yaklaşık 100 davetlinin katıldığı etkinlikte, inşaat sanayicileri, şantiyelere çıkmadan önce aileleriyle birlikte barbekü başında, doğayla iç içe, samimi bir ortamda keyifli bir gün geçirdi.

  İNTES Başkanı Şükrü Koçoğlu, ‘Şantiyelere Dönüyoruz’ etkinliği ile şantiyelere gitmeden önce enerji topladıklarını vurgulayarak, “Yaz sezonu inşaat sektörünün en canlı, en hareketli dönemi. Bizi uzun ve yorucu bir dönem bekliyor. Genç yöneticilerimiz doğa ile iç içe bir ortamda bizleri bir araya getirerek keyifli bir etkinliğe imza attılar. Hepsini kutluyorum ve teşekkür ediyorum” dedi.

  İGY BAŞKANI ASUDE ÖZTÜRK CAMADAN:”ZOR VE YORUCU BİR SEZON BİZİ BEKLİYOR”

  İGY Başkanı ve Haselsan İnşaat Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Asude Öztürk Camadan de inşaat sektörünün bu sezon zorlu ve yorucu olacağını kaydetti. Yılın ilk çeyreğinde inşaat sektörünün beklentilerin çok üzerinde yüzde 5,9 büyüdüğünü hatırlatan İGY Başkanı Asude Öztürk Camadan, “Geçen yılı yüzde 1’in altında büyüme ile kapatan sektörümüz bu yılın ilk üç ayında nefes aldı. İlk çeyrekte inşaat sektöründeki büyüme beklentilerin üzerinde. İlk çeyreğin şantiyelerin kapalı olduğu bir dönem olduğu dikkate alınırsa, bu sonuçlar 2013 yılının geçen yıla oranla daha iyi geçeceğinin sinyalini veriyor. Dolayısıyla zor ve yorucu bir inşaat dönemi bizi bekliyor” diye konuştu.

  Camadan,  bu yıl ikincisi düzenlenen ‘Şantiyeye Dönüyoruz’ etkinliğini geleneksel hale getirilmesini amaçladıklarını belirterek şunları söyledi:

  “İnşaat sezonu açıldı. Herkes tatile giderken biz şantiyelere gidiyoruz. Ailelerinizle tatil yapma fırsatımız olmuyor. Bu nedenle sezon öncesinde şantiyelere dağılmadan camiamızın temsilcilerini bir araya getirerek hoşça vakit geçirme ve kaynaşma fırsatı buluyoruz. Yoğun iş dönemi öncesinde ailelerimizle birlikte iş stresinden uzakta doğayla iç içe, samimi bir ortamda buluşarak şantiyelere gitmeden stres atıyoruz.”

   

  2569
  2566-2569
  Yazdır!

  3.Şantiye'ye Dönüyoruz Etkinliği

  İNTES Genç Yöneticiler Grubu “Şantiyeden Dönüyoruz III” etkinliği ile 15 Ekim 2014 Çarşamba günü Limak Ambassadore Otel’de bir araya geldi.

  İGY Yönetim Kurulu Başkanı Burak Çelik ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Emrah Yaykıran ve Emre Güray’ın ev sahipliği yaptığı etkinliğe grup üyeleri ve İNTES üyelerinin temsilcileri, Türkiye Genç İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri iştirak etti.

  Basın mensuplarının da katıldığı etkinlikte Başkan Burak Çelik ve İGY üyeleri sektörün sorunlarını ve Türkiye’nin yanı başında yaşanan gelişmeleri değerlendirdi.

  Başkan Çelik, 2015 yılının inşaat sektörü için iyi bir yıl olacağını belirtti. Çelik, sektörün sorunlarına ilişkin şu değerlendirmelerde bulundu:

  “Taahhüt sektörünün en büyük kanayan yarası fiyat farkı. Diğer bir sorun ise, mevzuatlardaki eksiklikler. Tamamlanması ve kanun tasarılarına girmesi gereken konular var. Bunların başında sosyal güvenlik ve inşaat güvenliği ile ilgili konular geliyor. Bu eksiklikler İNTES ve Türkiye Müteahhitler Birliği aracığı ile hep sunuluyor. Bu eksikliklerin tamamlanması lazım. Ayrıca, dolar ve avronun istikrarlı gitmemesi, firmaların önünü görememesi, faizlerin artması, bunlar en büyük sorunlar. 2015’in iyi olacağını düşünüyorum. Özellikle inşaat sektörü için. Sıkıntıların başında ödeneklerin yetersizliği geliyor.”

  İNTES Genç Yöneticiler Grubu Başkan Yardımcısı Emrah Yaykıran ise sektör sorunlarına ilişkin şu değerlendirmelerde bulundu:

   “Karayolları müteahhitlerinin yaşadığı sıkıntıların başında ödeneklerin yetersizliği geliyor. Bir sürü ihale çıkmakta, fakat Türkiye’deki altyapı yatırımlarının alabileceği pay belli. Bunları finanse edebilecek bir bütçe olmadığı için bir takım projelerin ödeneklerinde, finansmanlarında sorunlar yaşanmakta ve bunlar desteklenememekte. Yurt dışında birçok ülkede, altyapı yatırımları ihaleye çıkarken minimum yüzde 20-25 oranında tutar hazinede veya ilgili bakanlığın hesabında olmadığı zaman ihaleye çıkamıyorlar. Böyle bir uygulama maalesef Türkiye’de yok. Firmalar yeterince uzmanlaşabilmiş değil, herkes her işi yapıyor.”

  İGY üyelerinden Can Adiloğlu da şu değerlendirmelerde bulundu:

   

   

   “Sektör, dünya çapında büyük tecrübe kazanmış, birçok ülkede çalışan firmaların bulunduğu bir sektör. Ama, buna rağmen, Türk inşaat sanayii hala bir geçiş döneminde. Firmalar kendi alanlarında yeterince uzmanlaşabilmiş değiller. Herkes her işi yapıyor. Bu da çok yoğun bir rekabet oluşturuyor. İhale sistemi de aşırı rekabeti, zarar veren rekabeti bir bakıma teşvik ediyor. Bu da hem kaliteyi düşürüyor hem de firmaları çok zorluyor. Sürece, ihale sisteminden başlanarak, daha sağlıklı, daha ayakları yere basan bir sisteme, firmaların da kaliteye, kendini geliştirebilecek bir seviyeye gelmesi gerekiyor.”

  Demir Çelik sektöründe faaliyet gösteren İGY üyesi Murat Güleç de faaliyet gösterdiği sektöre ilişkin değerlendirmeler yaparken, “Sektör dünyada ilk 10 içerisinde bulunuyor. 2015 yılı muhtemelen 2014 yılı ile aynı olacaktır. En azından seçimlere kadar böyle olacağını düşünüyorum. Piyasaların ancak Eylül – Ekim gibi açılacağını tahmin ediyorum. Müteahhitler ise ödenek alamamaktan ötürü büyük sıkıntı çekiyorlar.” dedi.

  Davetliler önümüzdeki sene de aynı etkinlikte bir araya gelmek üzere keyifli sohbetler ile geceyi sonlandırdılar.

  2566
  2563-2566
  Yazdır!

  4.Şantiye'ye Dönüyoruz Etkinliği

  İNTES Genç Yöneticiler Grubu “Şantiyeden Dönüyoruz” etkinliğinin dördüncüsünü 12 Haziran 2015 Cuma günü gerçekleştirdi

  İGY Başkanı Emrah Yaykıran ve Başkan Yardımcıları Emre Güray ve Seda Öztükr’ün ev sahipliği yaptığı etkinliğe grup üyeleri ve İNTES üyelerinin temsilcileri iştirak etti.

  İNTES Dokuzuncu Yönetim Kurulu Başkanı M. Şükrü Koçoğlu’nun yanı sıra Sistemelektromekanik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Merdan Hürmeydan, Yaşar Özkan A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Ayşlen Telemez, Özaltın A.Ş. Genel Koordinatörü Faruk Sanal  İGY üyeleri ile bir araya gelen yöneticiler arasında oldu.

  Etkinliğe İGY üyelerinden Asude Öztürk Camadan, Can Adiloğlu, Çiğdem Kurt, Esra Öztürk, Murat Güleç, Nazlı Hürmeydan ve Oğuz Ayrancıoğlu katıldı.

  İNTES üyesi firmaların temsilcilerinin de katıldığı etkinliğe, davetliler eşleri ile birlikte iştirak etti.

  Misafirler ile birebir ilgilenen Emrah Yaykıran,  dördüncüsü düzenlen etkinlikte sektör temsilcileri ile farklı bir ortamda bir araya gelmekten memnuniyet duyduğunu ifade etti. Dostlukların yanı sıra sektör, ekonomi, siyasete ilişkin sohbetlerin de gerçekleştiği etkinlik bir sonraki sene de bir araya gelmek dilekleri ile son buldu.

   

  2563
  2557-2563
  Yazdır!

  İNTES Genç Yöneticiler Gurubu Ekonomi Bakanlığı ziyareti

  İNTES Genç Yöneticiler Grubu  23 Eylül 2011 tarihinde Ekonomi Bakanlığı Serbest Bölgeler Yurtdışı yatırım ve Hizmetler Genel Müdürü Uğur Öztürk’e bir nezaket ziyaretinde bulundu.Görüşmeye Uğur Öztürk ile beraber Müteahhitlik Dairesi Başkanı Süleyman Sözer ile uzmanlarından Nil Gökçe ve Ömür Atılgan da katıldı.Ekonomi Bakanlığı heyetine öncelikle İGY grubu tarafından yapılan çalışmalar aktarıldı.
  Yapılan görüşmede daha önce Dış Ticaret Müsteşarlık desteği ile yapılan Kosova Makedonya raporu benzerinin Hindistan için yapılması istendi. Bu amaçla bu ülkeye bir ziyaret düzenlenmesi talebi iletildi. Bakanlık yetkilileri de Hindistan’ın büyük bir pazar olduğu ve sermaye birikimine sahip bulunduğunu kaydetti.

  Hindistan hakkında verilen bilgilerde özellikle yol projelerinin ağırlıklı olduğunu, ülkede hali hazırdaki yapılarda belli bir standart olmadığını, binaların bazılarının kaliteli, diğerinin ise bakımsız olabildiğini, hatta kamu binalarının bile bakımsız olduğu da aktarıldı

  Hindistan’ın 12. Kalkınma Planının açıklandığı ve bu kalkınma planı gereğince 500 milyon dolarlık bir yatırım potansiyeli olduğu ve bu kapsamda havalimanı, yol gibi her alanda inşaat yatırımları beklendiği de ifade edildi. Türkiye’nin Hindistan ile arasındaki ticaret açığının kapatılması için  müteahhitlik sektörü yatırımlarının harekete geçirilmesi gerektiğini ifade eden Öztürk, Hindistan’ın Türk yatırımcılara bakış açısının olumlu olduğunu ve uzun vadede iş yapmak için yerel ortaklar ile çalışılmasının faydalı olabileceğini aktardı.

  Öztürk, İGY ve İNTES üyeleri tarafından ülkeye düzenlenmesi planlanan ziyaretlerin  yeni sözleşmelere zemin hazırlayacak görüşmeler yapılabilmesinin önemini de vurguladı.

  Toplantıya Genç Yöneticiler Grubunu temsilen İGY Başkan Yardımcıları Asude Öztürk Camadan ve  Burak Çelik, İGY üyeleri Başar Güvensoy ve Meriç Aydeniz katıldı.

  2557
  2554-2557
  Yazdır!

  İGY Üyeleri Türk Eximbank Genel Müdür Yardımcısı Alev Arıkan'ı ziyaret etti.

  İNTES Genç Yöneticiler Grubu tarafından Türk Eximbank Genel Müdür Yardımcısı Alev Arıkan’a 23 Kasım 2011 tarihinde nezaket ziyaretinde bulunuldu.

  Ziyarette Arıkan ile birlikte Ülke Kredileri Genel Müdür Yardımcısı Alaaddin Metin, Orta Vadeli Sigorta Garanti ve Reasürans  Müdürü Önder Demiralp, Sigorta ve Garanti İşlemleri Daire Başkanı Cenan Aykut da iştirak etti.

  Toplantıda Arıkan tarafından yatırımcılara sağlanan Eximbank kredileri hakkında genel bilgi verildi.

  Eximbank heyeti sektöre özel sağlanan destekler konusunda ayrıntılı bilgi aktardı.

  Mal ihracatından, ticari ve politik riskleri kapsayan geniş bir sigorta programı olduğu konusuna değinen.Arıkan, öncelikle Kısa Vadeli Sigorta Programına değinmiştir.

  Ardından beş yıla kadar vadeli Orta ve Uzun Vadeli İhracat Kredi Sigortası Programları hakkında ayrıntılı bilgi verilmiştir. Bu sigorta programının önemini aktaran heyet, sektörün bu programdan yeterince faydalanamadığının altını çizmiştir.

  Politik risk sigortası, ülke kredileri programları heyet tarafından aktarılan diğer konular arasında yer almıştır.

  Arıkan ve heyeti sektörün ihtiyaç duyduğu alanlarda banka yetkilileri tarafından bilgilerin aktarabileceğini ve Sivil Toplum Örgütleri ile ortaklaşa yürütülecek çalışmalardan ve iletişimin yoğun olmasından memnuniyet duyduğunu ve sektör temsilcileri ile iç içe çalışmak istediklerini ifade etmiştir.

  Görüşmeye İNTES Genç Yönetici Üyelerinden:  İGY Başkan Yardımcısı Asude Öztürk Camadan, İGY Üyesi Emrah Yaykıran ve İrem Şerefoğlu , İNTES’i temsilen Demet Somunoğlu katılmıştır.

  2554
  2551-2554
  Yazdır!

  Genç Yöneticiler Gurubu Hindistan Büyükelçisini ziyaret etti.

  İNTES Genç Yöneticiler Grubu Hindistan Ankara Büyükelçi Vekili Sayın Dr. Avs Ramesh Chandra’ya bir ziyaret düzenledi.

  Ziyarette Chandara ile Türkiye ve Hindistan arasındaki dostluğun geliştirilmesine ilişkin mesajlar verildi.

  Grup üyeleri İNTES ve İGY’yi tanıtarak gerçekleştirilen etkinlikler hakkında Chandara’ya bilgi verdi.

  Hindistan’ın yatırım koşullarını aktaran Chandara, inşaat sektörü projeleri ve Türk-Hint ortaklığıyla gerçekleştirilebilecek muhtemel iş ortaklıkları hakkında önerilerde bulundu.

  İGY üyeleri Chandara’ya Hindista’a bir ziyaret düzenlenmek istediğinin aktarmasını ardından büyükelçi tarafından ziyaretlerine ilişkin destek verilebileceği belirtildi.

  Görüşmeye İNTES Genç Yönetici Üyelerinden:  İGY Başkan Yardımcısı Asude Öztürk Camadan, İGY Üyesi Başar Güvensoy, Can Adiloğlu, Işıl Güvensoy, Leyla Nasıroğlu, Meriç Aydeniz ve İNTES’i temsilen Demet Somunoğlu katılmıştır.

  2551
  2515-2551
  Yazdır!

  'Yönetsel ortamda insan ilişkileri ve iletişim' konferansı…

  2515
  2512-2515
  Yazdır!

  Yeni Türk Ticaret Kanunu'nun Getirdiği Yenilikler Konulu Seminer

  İNTES Genç Yöneticiler Grubu tarafından 20 Haziran 2011 tarihinde 6102 sayılı Yeni Türk Ticaret Kanunu’nun Getirdiği Yenilikler Konulu bir Seminer düzenlendi. İNTES Genel Merkezinde gerçekleştirilen Seminerde Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Korkut Özkorkut tarafından 6102 sayılı Kanun’a ilişkin bir sunum gerçekleştirildi.

  Seminere İNTES Genç Yöneticiler Grup üyeleri ve İNTES üyesi firmaların temsilcileri katıldı. İNTES Genç Yöneticiler Grubu (İGY) Başkan Yardımcısı Mehmet Göçen Seminerin açış konuşmasını yaptı. Göçen katılımcılara  İGY’nin faaliyetlerinden söz etti.

  Açış konuşmasının ardından Korkut Özkorkut tarafından bir sunum gerçekleştirildi.

  Özkorkut sunumunda, Türk Ticaret Kanunu Finansal raporlama, denetim, bilgi teknolojisi, birleşme, bölünme ve tür değiştirme, şirketlerin kuruluşu konularında getirdiği yeniliklere ilişkin bilgi verdi.

  2512
  2508-2512
  Yazdır!

  Devlet Teşvikleri Eğitim programı düzenlendi

  İNTES Genç Yöneticiler Grubu’nun ülke genelinde düzenlenen “devlet teşvikleri konusunda eğitim programı” 12-13 Aralık 2012 tarihlerinde İNTES’in merkez binasında yapıldı.

  Eğitimi bu konuda engin deneyimi olan eğitimci Bülent Balyemez verdi. Bugüne kadar çeşitli özel sektör kuruluşlarında eğitim veren ve devlet teşvikleri hakkında bir çok projede çalışan eğitimci Balyemez’in konuşmasına katılımcılar büyük ilgi gösterdi.

  Balyemez eğitim süresince Ekonomi Bakanlığı tarafından yurt dışı müteahhitlik hizmetlerine yönelik sunulan teşvikler, yatırım teşvik destekleri, kırsal kalkınma ve tarım teşvikleri, hayvancılık hibeleri,  KOSGEB teşvikleri ve kredileri, değişen ve yenilenen turizm teşvikleri, serbest bölgeler teşvikleri, AR-GE Kanunu hibesi, kültür yatırımları kanunu, enerji verimliliği destekleri, kalkınma ajansları hibeleri ile AB hibe programları, yabancı kaynaklı uzun vadeli yatırım kredileri başvuruları gibi konularda katılımcıları bilgilendirdi.

  Özellikle illerde kurulan Kalkınma Ajansları’nın etkinliklerinin yakından takip etmelerinin çok yararlı olacağını vurgulayan Balyemez sağlık turizmine yönelik teşviklerin yakından izlenmesinin önemini vurguladı.

  Balyemez yatırım yapılırken bölgelere göre sağlanan vergi muafiyetleri, sosyal güvenlik teşvikleri konusunda ayrıntılı hazırlanan sunumları aktararak, konuya ilişkin ayrıntılı bilgilere nasıl ulaşılacağı konusunda bir yol haritası sundu.

  Eğitimde İNTES Genç Yöneticiler Grubu Dönem Başkanı Mehmet Göçen’ın yanı sıra . Genç. Yöneticiler Grubu üyelerinden Asude Öztürk Camadan,  Çiğdem Kurt da katıldı. İNTES üyesi firmaların muhasebe, finansman sorumluları, insan kaynakları yöneticileri iki gün süren eğitimi ilgi ile izledi ve son güncel teşvikler hakkında bilgi sahibi oldular.

  2508
  ŞEHİT MUSTAFA DOĞAN CAD. 719. SOK. NO: 3 YILDIZEVLER MAHALLESİ, ÇANKAYA - ANKARA
  T: 0 312 441 43 50 F: 0 312 441 36 43 ∙ İNTES@İNTES.ORG.TR
 • © İNTES, 2018 Tüm haklar saklıdır. Kaynak gösterilerek alıntı yapılabilir.