Merdan Hürmeydan
İNTES Yönetim Kurulu Başkan Vekili

Sivas Divriği’de doğan Merdan Hürmeydan Sivas 4 Eylül Kongre Lisesini bitirdikten sonra Ankara Devlet Mühendis ve Mimarlık yüksekokulundan inşaat Mühendisi olarak mezun olmuştur.

Mezuniyet sonrası bir süre Divriği Demir Madenleri müessesinde çalıştıktan sonra 1981 yılında kardeşleriyle birlikte Sistem Elektromekanik Tesisler Sanayi ve Ticaret AŞ’yi kurmuştur. Halen yönetim kurulu başkanlığı görevini yürütmektedir.

Firma yönetim kurulu başkanı olarak, Türkiye’deki çok sayıda baraj, Karayolu, sulama inşaatları, sınai tesislerin yapımını başarı ile tamamlayarak ekonomiye kazandırmıştır.Halen çok sayıdaki inşaatların yapımının yönetimine devam etmektedir.

Gençlerbirliği Spor kulübü ve Hacettepe Spor kulübünde uzun yıllar As başkanlık görevini sürdürmüştür. Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliğinde yönetim kurulu üyesi olarak saymanlık görevi yapmıştır.

Ankara Sanayi Odası meclis üyeliğinin yanında Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikasında Yönetim Kurulu üyesi başkan vekili olarak sektöre yönelik çalışmalara destek vermektedir.