Üye firmalarımızın yaşadığı sorunlar ve sektörümüzü ilgilendiren hususlarda ilgili kurumlar nezdinde girişimlerimizi sürdürüyoruz. Kamu ihale sözleşmelerinde yüklenici itirazlarının idarelerce Yüksek Fen Kuruluna gönderilmesi ve sulama projelerinin ihalelerinde idarece belirlenecek ilave hususlara fiyat dışı unsur olarak yer verilmesi hususlarında görüş ve önerilerimizi ilgili kurum bürokratlarımıza ilettik.

Salgının çalışma hayatına ve sektörümüze etkilerini değerlendirmek amacıyla başlattığımız telekonferanslarımızın bu haftaki konusu «İş Uyuşmazlıklarında Yargıtay ve Bölge Adliye Mahkemeleri Kararları» idi.

Konferansımızı Yargıtay Hukuk Dairesi Başkanı Sn. Seracettin Göktaş ve Ankara Bölge Adliye Mahkemesi 8. Hukuk Dairesi Başkanı Sn. İzzet Yeşilkaya’nın katılımları ile gerçekleştirdik.
Bültenimizde söz konusu telekonferansa ilişkin özet bilgiyi ve geçtiğimiz hafta sizlerle duyuru olarak paylaştığımız gelişmelerin özetini bulabilirsiniz. 6-12 Temmuz haftasında Türkiye ve dünya ekonomisinde öne çıkan konuları da sizler için derledik.

Keyifli okumalar dileriz…

6 -12 Temmuz 2020 İNTES Haftalık Faaliyet Bülteni.