Ankara Orman Bölge Müdürlüğü ve İNTES arasında Gölbaşı İlçesi, Taşpınar Köyü, Kartoplu Deresi Mevkiinde İNTES Hatıra Ormanı Sahasının Ağaçlandırılmasına ait protokol imzalanmıştır.

Protokol ile 40 dekar sahaya toplam 4.000 adet fidan dikimiyle Ankara’ya yeni bir yeşil alan kazandırılması taahhüt edilmiştir. Protokol kapsamında sahada bulunan mevcut yapının da bakımı üstlenilmiştir.

Bu kapsamda, öncelikle sahanın bulunduğu güzergâh için yol düzenlenmesi çalışması yapılmıştır. Söz konusu iş, İNTES üyesi Onur Taahhüt A.Ş. tarafından bedelsiz olarak üstlenilmiştir. Sahanın bulunduğu alana tel çevrimi işi de yine İNTES üyesi Tekfen İnşaat ve Tesisat A.Ş. tarafından gerçekleştirilmiştir.

Tüm toplantılarımızda konuk konuşmacılarımız adına fidan dikimi yapmaktayız. Konuşmacılarımız adlarına dikilen fidanlar, toplantımıza yaptıkları katkılarını ölümsüz kılmaktadır. Kendilerine fidan sertifikalarımızı hoş bir anı bırakırken “Bir dikili ağacımız oldu” sözleriyle memnuniyetlerini ifade etmektedirler.

Hatıra Ormanımıza diktiğimiz tabelamız sayesinde Sendikamızın ismi doğada yaşıyor. Başkentin yeşil alanını zenginleştiriyoruz.

2020 Yılı Fidan Dikim Töreni

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yürütülen ‘Geleceğe Nefes’ Seferberliği kampanyası kapsamında 2 Aralık 2019 tarihinde fidan dikim töreni gerçekleştirilmiştir.

Ankara Gölbaşı’nda bulunan İNTES Hatıra Ormanında gerçekleştirilen törene Tarım ve Orman Bakanlığı Bakan Yardımcısı Akif Özkaldı,  Tarım ve Orman Bakanlığı bürokratları, Ankara Orman Bölge Müdürü Veysel Kodalak, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Rehberlik ve Teftiş Başkan Yardımcıları Arif Şimşek, O. Nejat Güneri, İNTES Başkanı Celal Koloğlu ve İNTES üyeleri katılmıştır.

Böylece İNTES Hatıra Ormanındaki ağaç sayısı 6.500’e ulaşmıştır.