İNTES 16 Ocak 2019 tarihinde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Sayın Zehra Zümrüt Selçuk’un katılımlarıyla Başkan Celal Koloğlu ile birlikte İnşaat Sektörü Alanında İş Sağlığı ve Güvenliği Protokolü imzalamıştır. Protokolün ana faaliyetlerinden biri “Yapı sektöründe yüksekten düşme kaynaklı iş kazalarının ve bu kazalara bağlı kayıpların önlenmesi için standartlara uygun iş ekipmanı kullanımının yaygınlaştırılması ve yüksekte güvenli çalışma bilincinin oluşturulması amacıyla “Yüksekte Güvenli Çalış Kampanyası”nın başlatılması olarak belirlenmiştir.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamış olduğu ikinci 100 Günlük Eylem Planında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nca yürütülecek faaliyetler arasında Yüksekte Güvenli Çalış Kampanyası da yer almıştır. Kampanya kapsamında üç büyük ilde etkinlikler düzenlenerek iş sağlığı ve güvenliği kültürünün ülke çapında geliştirilmesi hedeflenmiştir. Bu hedef İNTES’in Bakanlıkla imzaladığı protokol kapsamında gerçekleştirilmiştir.

Kampanya kapsamında Ankara, İstanbul, Antalya’da iş sağlığı ve güvenliği taraflarının geniş kapsamlı katılımıyla toplantılar gerçekleşmiştir.

Bilgi ve belgelerin toplumun daha geniş kesimlerine yaygınlaştırılması amacıyla uzmanların sunumları web sitemiz kanalıyla paylaşılmıştır.

Söz konusu sunumlara, bilgi kartlarına, kampanya etkinliklerinin ayrıntılarının tümüne aşağıdaki bağlantıdan erişebilirsiniz.

https://intes.org.tr/isg-hakkinda/