AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger ve kıymetli eşi sendikamızı ziyaret ederek, İNTES YK Başkanı Celal Koloğlu ve Yönetim Kurulu üyeleri ile bir araya geldi.

Büyükelçi Berger, görüşmede İNTES’in çalışmaları ve gelecek vizyonu hakkında bilgi aldı.  Berger, İNTES üyesi inşaat şirketlerinin, havalimanları, tüneller, otoyollar, yüksek hızlı demiryolları, enerji santralleri ve köprüler inşa ederek Türkiye’nin ve Türk Ekonomisinin gelişiminde lokomotif rol üstlendiklerini ifade ederek, kendilerini tebrik etti.

Berger, Mesleki Yeterlilik Merkezi’nin kurulmuş olmasından dolayı duyduğu memnuniyeti belirtti. Başkan Celal Koloğlu ve ekibine başarılar dileyen Büyükelçi Berger, inşaat sektörünün böylesine önemli bir kurumuna yönelik AB desteğini teyit etti

Sayın Berger’in ziyaret toplantısının sonunda kendisi ve eşi adına İNTES Hatıra Ormanı’na dikilen fidanların sertifikaları takdim edildi.

Toplantıya İNTES Yönetim Kurulu Başkan Vekili Deha Emral, İlhan Adiloğlu, Denetleme Kurulu Başkanı Murat Türkseven de katılım gösterdi.

Büyükelçi 8 Haziran 2020 tarihinde İNTES üyelerinin katılımıyla Covid-19 Sonrası Türkiye-Ab İktisadi Ve Ticari İlişkileri konulu toplantıda AB Türkiye ilişkilerinin geleceğini değerlendiren toplantıda üyelerimize hitap etmişti.