Sendikamız, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yürütülen Ağaçlandırma Seferberliğine destek olmaya devam ediyor.

16 Kasım 2020 Ankara Gölbaşı’nda bulunan İNTES Hatıra Ormanında gerçekleştirilen ağaç dikim törenine Tarım ve Orman Bakanlığı Bakan Yardımcısı Akif Özkaldı,  Tarım ve Orman Bakanlığı, orman Genel Müdürlüğü bürokratları, İNTES Başkanı Celal Koloğlu ve İNTES yönetim kurulu üyeleri, Ankara Orman Bölge Müdürü Veysel Kodolak katıldı.

İNTES’in 2009 yılından beri Ağaçlandırma ve Erozyonu Önleme Kampanyasına destek olmak adına toplantılarında plaket takdimi yerine fidan diktiğini, Ankara Orman Bölge Müdürlüğü ile yapılan protokol çerçevesinde İNTES Hatıra Ormanı’nda ağaçlandırma çalışmalarının yürütüldüğünü belirten İNTES Başkanı Celal Koloğlu,  “Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Sendikamıza tahsis edilen bu güzel ormanımızda 2016 yılından bu yana ağaçlandırma çalışmaları yapmaktayız. Bugüne kadar yapmış olduğumuz tüm geleneksel yemekler, seminerler ve toplantılarda Bakanlar, bürokratlar ve katılımcılarımızın her birinin adına dikilen ağaçlar, İNTES Hatıra Ormanının bir armağanı olarak büyümeye devam etmektedir.” dedi.

Milli Ağaçlandırma Seferberliğine destek vermekten mutluluk duyduklarını belirten Koloğlu, “Geçtiğimiz yıl Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın himayesinde Tarım ve Orman Bakanlığı ile Orman Genel Müdürlüğü’nün koordinasyonunda başlatılan ‘Geleceğe Nefes’ kampanyası kapsamında iki bine yakın fidanı toprakla buluşturmuştuk. Pandemi günlerinde sürdürülebilir bir dünyanın, doğanın, çevrenin önemini daha da iyi anladığımızı düşünüyorum.  Gelecek kuşaklara yeşil bir dünya bırakmak hepimizin sorumluluğu. Bugün de bu hedef doğrultusunda 11 Kasım Milli Ağaçlandırma günü kapsamında bir adım daha attık, her yıl yeni fidanları toprakla buluşturmaya devam edeceğiz” dedi.