İletişim

ANADOLU OSB MERKEZ FABRİKASI
Malıköy Anadolu Osb Mah.
29 Ekim Cad. No:3
Sincan / ANKARA
0 312 267 48 48 0 312 267 35 59 info@e-berk.com www.e-berk.com
Özgür Savaş ÖZÜDOĞRU
Tünel Yapım İşi Projeleri
Tünel Açma Makineleri Üretimi
Tünel Açma Makineleri Revizyonu
Tünel Açma Makineleri Aksam ve Yedek Parçaları Konfigürasyonu ve Üretimi
İş Makineleri, Zirai Makineleri Aksam ve Parçaları Üretimi
Boru ve Profil Makinesi Aksam ve Parçaları Üretimi
Lastik Geri Dönüşüm Makinesi Aksam ve Yedek Parçaları Üretimi
Devam Eden Projeler:

Tünel Açma Makinesi Üretimi (Ø3,18 metre)
“Ergene Havzası OSB Müşterek Atıksu Arıtma Tesisleri’nde Arıtılmış Atıksuların Marmara Denizi’ne Deşarjını Sağlayacak Toplama Hattı ve Derin Deniz Deşarj Sistemi Tünelleri Projesi”
“Mersin Pamukluk Barajı Sulama İletim Kanalı ve Tesisleri Yapım İşi”
“T.C. Devlet Demiryolları İşletmesi, 6.Bölge Müdürlüğü Mıntıkası Bahçe Nurdağ (Fevzipaşa) Varyantı Altyapı İşleri” Yapım İşinde “TBM Onarımı ile Bahçe-Nurdağ Demiryolu Tüneli Yapımı İşleri”


1.TÜNEL AÇMA MAKİNESİ ÜRETİMİ (Ø3,18 METRE)
E-Berk’in, kurulduğu günden bugüne güçlü AR-GE çalışmaları ile geliştirdiği ürünler, pazardaki TBM üreticilerinin özgün ürünlerine yeğlenir duruma gelmiştir. Bu nedenle, güçlü Ar-Ge yetenekleri edinmek, E-Berk’in birinci önceliği olmuştur. E-Berk tünelcilik sektöründeki bilgi birikimini ve deneyimini yeni yatırımlarında kullanma kararı ile Türkiye’de bir ilke imzasını atmıştır. Türkiye’de ilk yerli ve milli TBM (Tünel Açma Makinesi) üretimi projesi ile E-Berk, TBM üretimini tamamladığında Türkiye’mizi “Dünya’nın 8. TBM üretici ülkesi” olarak temsil edecektir. Bu gelişme yıllık 250 milyon Avro dışalımın önüne geçilmesi açısından da büyük adım olacaktır.

2.ERGENE HAVZASI OSB MÜŞTEREK ATIKSU ARITMA TESİSLERİ’NDE ARITILMIŞ ATIKSULARIN
MARMARA DENİZİ’NE DEŞARJINI SAĞLAYACAK
TOPLAMA HATTI VE DERİN DENİZ DEŞARJ SİSTEMİ TÜNELLERİ PROJESİ

Ergene Havzası Koruma Eylem Planı kapsamında, OSB Müşterek Atık Su Arıtma Tesisleri’nde arıtılmış atık suların Marmara Denizi’nin 4500 metre açığına ve 47 metre derinliğine deşarj edilmesi amacıyla toplam 22 km uzunluğunda 3 adet atıksu tüneli inşa edilecektir.

Tünel A Hattı’nın inşaatı iki farklı çaplara sahip Velimeşe Tüneli ve Ergene 1 Tüneli olmak üzere iki tünelden oluşmaktadır. Ergene 1 Tüneli’nin çapı 2000 mm olup uzunluğu 6380 metredir. Velimeşe Tüneli’nin çapı 2800 mm olup uzunluğu 3600 metredir. Velimeşe Tüneli kazısında kullanılmak üzere İstanbul’da Atıksu Tünel Projesi’nde kazı çalışmalarını tamamlayan 3,85 metre çapında TBM ve Ergene 1 Tüneli kazısında kullanılmak üzere Küçüksu-Beykoz atıksu Tüneli Projesi’nde kazı çalışmalarını tamamlayan 3,17 m çapında TBM revizyonları E-Berk tarafından başarıyla tamamlanmıştır.

Tünel B Hattı’nda 2000 mm çapında ve 9738 metre uzunluğunda Ergene 2 Tüneli inşa edilecektir. Ergene 2 Tüneli; Ergene 1 ve Ergene 2 OSB Yükleme yapısından aldığı arıtılmış atıksuları Velimeşe Tüneli’ne iletecek. Ergene 2 Tüneli’nde kullanılacak olan TBM, ülkemizin ilk ve tek yerli Tünel Açma Makinesi olacaktır.

3. MERSİN PAMUKLUK BARAJI SULAMA İLETİM KANALI VE TESİSLERİ YAPIM İŞİ

Mersin Pamukluk Barajı’nda inşa edilecek 4716 metre uzunluğunda iletim tüneli sayesinde bölgenin sulama, enerji ve içme suyu ihtiyacını karşılayacaktır. Daha önce Mavi Tünel’de kazı çalışmalarını tamamlayan 4.88 metre çapındaki TBM’in revizyonu, E-Berk tarafından mekanik dayanım analizi ve yapılan testler ile 5 ayda başarıyla tamamlanmıştır. Yeni tasarımlar yapılarak TBM çapı 4.88 metreden 4.98 metreye çıkarılmıştır. Pamuklu Barajı Sulama İletim Tüneli Projesi tamamlandığında; yıllık 127,50 hm³ içme suyu sağlanacak, 68,70 GWh enerji üretilecek ve 199.080 dekar tarım arazisi sulanacak.

4. “T.C. DEVLET DEMİRYOLLARI İŞLETMESİ,
6.BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ MINTIKASI BAHÇE NURDAĞ (FEVZİPAŞA) VARYANTI ALTYAPI İŞLERİ” YAPIM İŞİNDE
“TBM ONARIMI İLE BAHÇE-NURDAĞ DEMİRYOLU TÜNELİ YAPIMI İŞLERİ”
Osmaniye’nin Bahçe ile Gaziantep’in Nurdağ ilçelerini birbirine bağlayacak demiryolu hattı ile zaman, yakıt ve personel tasarrufu sağlanacak, kaliteli demiryolu ulaşım imkanına kavuşulacaktır. Bu projede belirlenen güzergah ile mesafeler kısalacak, hız artacaktır. Çift hat olarak projelendirilen bu hattın 11.692 m. si Osmaniye il sınırları içinde, 5.242 m.si Gaziantep il sınırları içinde olacaktır. Proje tamamlandığında Türkiye’nin en uzun demiryolu tüneli olacaktır. Daha önce dünyanın en uzun 5. su tüneli olan Suruç Tüneli’nde kazı çalışmalarını tamamlayan 7.88 metre çapındaki TBM’in revizyonu, E-Berk tarafından yapılmıştır ve TBM çapı 7.98 metreye çıkarılmıştır. Toplam tünel uzunluğu 9660 metredir.
E-Berk Makina Metalurji İnş. Turizm Danış. İth. İhr. San. Ve Tic. A.Ş.
Metalurji Akdağ Isıl İşlem Ltd. Şti.
Özsöz Grup İnşaat A.Ş.