Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip Koronavirüs COVID-19 salgını nedeniyle olağanüstü bir dönemden geçmekteyiz.

Sendikamız bu süreçte COVID-19 salgınının ekonomik ve çalışma hayatına etkilerinin en aza indirilmesi için üyelerine her anlamda gerekli desteği sağlamak için çalışmalar yürütmektedir ve yürütmeye devam edecektir.

Bu kapsamda:

  •   COVID-19 salgınına dönük alınan tedbirler, yayınlanan genelgeler ve öneriler konusunda üyelerimizin anlık bilgilendirilmesi hedefiyle düzenli üye duyuruları yapılmaktadır.
  •   Üyelerimizden gelen talepler doğrultusunda ilgili kurumlara iletilmek üzere raporlar hazırlanmakta ve paylaşılmaktadır.
  •   Uzaktan çalışma yöntemlerine ilişkin teknik bilgilendirmeler yapılmaktadır.
  •   Talep eden üyelerimize koruyucu maske dağıtımı yapılmaktadır.
  •   Sektöre dönük farklı kurumların rapor ve çalışmaları paylaşılmaktadır.

Bu zorlu süreçte sektörümüzün ve üye firmalarımızın işleyişine destek olacak çözümler üretilmesi yönünde kamu otoriteleri nezdinde girişimlerimiz de aralıksız devam etmektedir.

2 Nisan tarihinde başlattığımız COVID-19 Telekonferans serimiz ile de sektörümüzü ilgilendiren sorunları, çözüm önerilerini ve önlemleri konunun birinci yetkililerinden dinleme fırsatını sunuyoruz.

Geçtiğimiz günlerde sizlerle duyuru olarak paylaştığımız gelişmelerin özetini toplu olarak haftalık bültenimizde sizlerle paylaşmak istedik.

Birlikte tüm zorlukları aşabilmek dileğiyle…

 30 Mart – 5 Nisan 2020 – İNTES HAFTALIK BÜLTEN_1