KONUŞMACILAR
Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı
Fatih Metin
Devlet Su İşleri Genel Müdür V.
Kaya Yıldız
Devlet Su İşleri Genel Müdür Yardımcısı
Şadiye Yalçın
Devlet Su İşleri Genel Müdür Yardımcısı
Oğuz Kasap

Covid-19 Telekonferansımızı Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Sn.Fatih Metin’in başkanlığında DSİ GM Vekili Kaya Yıldız, GM Yardımcıları Oğuz Kasap, Şadiye Yalçın ve DSİ ilgili birim daire başkanlarının katılımıyla 13 Nisan 2020 tarihinde gerçekleştirdik.

Telekonferansta Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin İNTES üyelerinin sorularına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. DSİ GM Vekili Kaya Yıldız salgının etkileri, tasfiye edilen işler, 2019 alacakları ve 2020 yılı ödenekleri hakkında bilgi paylaştı.

İNTES ile DSİ mensupları arasında Şubat ayında geçekleşen toplantı sonrasında çalışmalar yürütüldüğünü ve güzel sonuçlar alındığını belirten Metin, tasfiye edilen işlerin yeniden ihale edilmesi için sürecin devam ettiğini bu işlerin ülke ekonomisine en fazla faydayı sağlayacak şekilde yürütüldüğünü açıkladı.
Strateji Geliştirme Dairesi Başkanı Halis Bostan, Proje ve İnşaat Dairesi Başkanı Ali Gökyel, Atıksu Dairesi Başkanı Ahmet İhsan Öğün, Barajlar ve HES Dairesi Başkanı Dinçer Aydoğan ve Özel Kalem Müdürü Mehmet Köseoğlu’nun katıldığı toplantıda salgın hastalık döneminde devam etmekte olan Devlet Su İşleri projelerine yönelik alınacak tedbirler konuşuldu.